https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kraj-opravi-strechy-v-arealu-letiste-k.vary-pocita-s-nimi-pro-solarni-panely
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kraj opraví střechy v areálu Letiště K. Vary, počítá s nimi pro solární panely

8.5.2024 00:29 | KARLOVY VARY (ČTK)
Karlovarský kraj opraví v areálu Letiště Karlovy Vary střechy dvou vedlejších budov. Kromě oprav technického stavu střechy upraví tak, aby na ně bylo možné umístit i solární panely, které by vyráběly elektřinu pro provoz letiště. S rostoucím počtem linek, které na letiště létají, se připravuje i rozšíření přilehlého parkoviště, řekl ČTK hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN).
 

"Rekonstrukce střech v areálu letiště se týkají jednak té staré historické odbavovací haly a jednak budovy, kde dnes sídlí F-Air, letecká škola. Ty střechy rekonstrukci potřebují, ale také je to nezbytnou podmínkou pro instalaci fotovoltaických elektráren, které už máme naprojektovány s návratností investice tři roky. Rekonstrukce těchto střech vyjde na necelých 12 milionů korun a je naplánovaná na letošní sezony," uvedl Kulhánek.

Karlovarské letiště je stále častěji využíváno i pro charterové lety, zatím zejména do středozemních destinací. Výhodou pro cestující odlétající z Karlových Varů je kromě toho, že nemusí jezdit na pražské letiště, i to, že u karlovarského letiště mohou nechat zaparkované auto zdarma a po dovolené opět vystoupit z letadla a rovnou autem odjet.

Jenže s přibývajícími lety už parkoviště přestává stačit. Letiště proto připravuje využití dalších ploch v blízkosti odbavovací haly tak, aby se počet parkovacích míst, kterých je dnes několik desítek, zhruba zdvojnásobil.

Mezinárodní letiště v Karlových Varech odbavilo na třech charterových linkách za loňský rok 10.924 cestujících, meziročně je to o 84,1 procenta více. Stoupl také zájem o leteckou školu, naopak mírně ubylo cestujících soukromých letů.

Letos letadla z Karlových Varů zamíří do Řecka, Bulharska, Turecka, Tuniska, Uzbekistánu a do Izraele. Podle odhadů by se tak počet odbavených cestujících mohl zvýšit až několikanásobně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist