https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mestske-lesy-h.kralove-daji-na-trh-zhruba-3000-vanocnich-stromku-a-12-tun-ryb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Městské lesy Hradec Králové dají na trh zhruba 3000 vánočních stromků a 12 tun ryb

1.12.2021 01:11 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
K dispozici budou smrčky, borovice i jedle, a to do vyčerpání zásob.
K dispozici budou smrčky, borovice i jedle, a to do vyčerpání zásob.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Lesníci z Městských lesů Hradec Králové dají na trh zhruba 3000 vánočních stromků a zhruba 12 tun ryb. Prodej stromků zahájí 1. prosince v hájovně Marokánka a od 6. prosince u novohradecké hájovny Zelený sloupek, informovali zástupci hradecké radnice. Ceny u většiny druhů stromků budou proti loňsku vyšší o 40 až 50 korun za kus. Nákup kapra bude možný také přes internet.
 

"K dispozici budou smrčky, borovice i jedle, a to do vyčerpání zásob. Na Marokánce budou stromky k dostání denně od 08:00 do 16.30, u Zeleného sloupku bude v tomto čase otevřeno v pracovních dnech. V sobotu si sem pro stromky mohou zájemci přijet od 08:00 do 12:00, v neděli bude zavřeno," uvedla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

Borovice lesní přijde u hradeckých lesníků na 290 korun po loňských 250 korunách, smrk ztepilý bude za 250 korun, loni stál 200 korun. Borovice černá a smrk pichlavý bude za 450 korun proti 400 korunám za kus loni. Jedle kavkazská zdraží o 50 korun na 600 korun a ostatní druhy jedlí vyjdou na 500 korun, stejně jako loni. Ceny platí za stromek bez ohledu na jeho výšku.

Zhruba 12 tun ryb z městských rybníků bude připraveno k prodeji od 21. do 23. prosince na čtyřech místech, a to u hájovny Zelený sloupek na Novém Hradci Králové, u Obchodního centra Atrium, před budovou staré radnice na Velkém náměstí a na sádkách u rybníka Datlík. U Zeleného sloupku se budou ryby před Vánoci prodávat od 08:00 do 16:00, na zbývajících místech od 09:00 do 17:00. Kilogram kapra bude společnost Městské lesy Hradec Králové prodávat za 110 korun, loni stál stovku.

Stejně jako loni si lidé budou moci kapra u Městských lesů objednat po internetu. Hradecké kapry bude možné objednávat od 1. do 19. prosince přes webové stránky.

"Zákazníci si budou moci vybrat váhovou kategorii, počet kusů, datum doručení a způsob platby. Platit bude možné kartou nebo hotově při převzetí," uvedl ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist