https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-australske-plazi-se-objevil-zahadny-obri-kovovy-predmet-mozna-je-z-rakety
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na australské pláži se objevil záhadný obří kovový předmět, možná je z rakety

18.7.2023 00:01 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na západním pobřeží Austrálie se objevil obří kovový předmět. Odkud se tam vzal a co to vlastně je, však zůstává záhadou. Podle odborníků oslovených deníkem The Guardian, by to mohla být součástka z indické vesmírné rakety. Tuto variantu prověřuje Australská vesmírná agentura (ASA). Zatím by se ale veřejnost měla předmětu vyhýbat, varovaly policie i ASA.
 

Cylindrický předmět s vypouklou horní částí má měděnou barvu a na první pohled se jeví, že je poškozený. Nevypadá jako nic, co by bylo běžnou součástí letadel. Voda ho vyplavila na mělčinu, kde si objektu všimli místní, vytáhli ho na břeh a nahlásili to policii. Podle videa na sociálních sítích měří předmět zhruba tři metry.

Objekt se stal velkou atrakcí. Na pláži se scházejí lidé, děti kolem staví hrady z písku, píše server ABC. Předmět hlídají policisté a zůstane to tak, dokud se neprošetří, zda není nebezpečný. ASA vyzvala veřejnost, aby hlásila nálezy dalších podobných předmětů v okolí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist