https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nepotrebne-ale-funkcni-veci-mohou-melnicane-odevzdavat-na-dvou-novych-mistech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nepotřebné, ale funkční věci mohou Mělničané odevzdávat na dvou nových místech

22.6.2022 16:41 | MĚLNÍK (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nepotřebné, ale funkční věci, mohou Mělničané odevzdávat na dvou nových místech, a to ve sběrném dvoře v části Rousovice a v Nádražní ulici. Vydávat věci zájemcům bude loni otevřené městské centrum pro opětovné užití věcí, které je v Plavební ulici, řekl ČTK starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město).
 

Důvodem zřízení dalších míst, kde mohou lidé zanechat nepotřebné vybavení včetně elektrospotřebičů, oblečení i nábytku, je větší komfort. "My tu re-use halu provozujeme dva dny v týdnu, spousta občanů nebude čekat na středu nebo na sobotu," uvedl Mikeš.

Podle něj se poslání centra pro opětovné užití věcí, kterým je předcházet vzniku odpadu, daří naplňovat. Zdarma brát si zde může věci kdokoliv, otevřené je ve středu od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 16:30, v sobotu od 8:00 do 13:00.

Podobná centra fungují i v dalších městech, například v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku, v Příboru na Novojičínsku, v Jihlavě, Třebíči či v Teplicích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist