https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/netradicni-prumyslova-havarie-unik-cokolady-v-nemeckem-meste-werl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Netradiční průmyslová havárie – únik čokolády v německém městě Werl

13.12.2018 13:41 | PRAHA (Ekolist.cz)
Jak ale řekl ředitel společnosti Markus Luckey pro místní německé noviny Soester Anzeiger: pokud by k úniku došlo blíže Vánocům, jednalo by se již o katastrofu. Ilustrační snímek.
Jak ale řekl ředitel společnosti Markus Luckey pro místní německé noviny Soester Anzeiger: pokud by k úniku došlo blíže Vánocům, jednalo by se již o katastrofu. Ilustrační snímek.
Netradiční únik do životního prostředí řešili hasiči v německém městě Werl. V místní továrně na čokoládu v pondělní odpoledne přetekla jedna z nádrží a tekutá čokoláda vytekla ven na ulici. Informovala o tom agentura Reuters.
 

Z továrny DreiMeister ve Westönnen na předměstí Werlu unikla asi tuna čokolády. „Navzdory této srdcervoucí události neočekáváme, že by Werl zůstal o Vánocích bez čokolády,“ komentoval incident zástupce zasahujících hasičů.

Ti uzavřeli oblast a čokoládu odházeli lopatami. Bylo třeba odstranit asi 10 m3 čokolády, aby se ulice znovu zprůjezdnila.

Jak ale řekl ředitel společnosti Markus Luckey pro místní německé noviny Soester Anzeiger: pokud by k úniku došlo blíže Vánocům, jednalo by se již o katastrofu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
foto - Kováříková Zdeňka
Zdeňka Kováříková
Autorka je redaktorkou Ekolistu.cz.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist