O ochraně tropické přírody budou v Praze diskutovat odborníci z celého světa

Hlavním cílem konference je podle CCBC Anny Poledňákové z Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) propojit neziskové organizace s akademiky a společně hledat nejefektivnější způsob ochrany deštných lesů a biologické rozmanitosti. V rámci letošního ročníku vystoupí na TBCC 2015 v Praze řada významných hostů z ČR i zahraničí. Svou účast již mimo jiné potvrdili odborníci z univerzity v mexickém Chapingu, Zoo Heidelberg nebo indonéské neziskové organizace ISCP.
Hojně diskutovaným tématem bude problematika palmového oleje, o své zkušenosti z boje proti rozvoji palmových plantáží se podělí primatolog Stanislav Lhota.
Konference se bude konat 3.-4. listopadu v aule České zemědělské univerzity v Praze 6 v Suchdole. Účast na konferenci je zdarma, jednacím jazykem bude angličtina. Více informací o TBCC 2015 naleznete na webových stránkách Fakulty tropického zemědělství ČZU. Záštitu nad 2. ročníkem TBCC převzalo Ministerstvo životního prostředí České republiky a Velvyslanectví České republiky v Jakartě.
Konference o ochraně tropických oblastí se pravidelně koná v ČR, Mexiku a Indonésii. Na loňském 1. ročníku TBCC v Praze se představil projekt Tarsius usilující o záchranu nártouna filipínského nebo projekt Derbianus zaměřený na záchranu antilopy Derbyho v Senegalu. Na konferenci promluvil i zpěvák a vášnivý fotograf vážek Dan Bárta, ředitel ZOO Liberec David Nejedlo, primatoložka Klára Petrželková, ředitel neziskové organizace Punto Sustentable Pavel Valdés Pérez z Mexika, ekonom a zakladatel portálu myELEN.com Tomáš Hes a dobrodruh Arthur Sniegon, který se dlouhodobě věnuje ochraně slonů přímo v Africe.
reklama