Ochránci zvířat oslovili kandidáty do Evropského parlamentu, zda budou hájit práva zvířat. Zde jsou výsledky
Nejvíce závazků k podpoře ukončení klecových chovů a dalších důležitých kroků ke zlepšení kvality života zvířat v Evropě deklarovali Zelení a Piráti. Naopak Přísaha a Motoristé, Stačilo! a STAN se k žádné podpoře nepřihlásili, přestože je k tomu vyzývaly stovky lidí.
Složení Evropského parlamentu v příštím volebním období bude klíčové pro další vývoj ve věci nesplněného závazku, který dala Evropské komise v reakci na evropskou občanskou iniciativu Konec doby klecové, a také v dalších důležitých oblastech ochrany zvířat. Kampaň Evropa pro zvířata proto usiluje o získání co největší podpory budoucích europoslanců a europoslankyň pro tyto tolik potřebné změny ve prospěch zvířat. Zároveň chce informovat o postojích kandidujících voliče a voličky.
„Do kampaně se aktivně zapojily dva tisíce lidí, kteří zasílali své vlastní vzkazy kandidujícím se žádostí o podporu sedmi důležitých závazků. Někteří kandidující se i přes to k našim závazkům nijak nevyjádřili. Je z toho patrné, že pro ně není téma lepších podmínek pro zvířata důležité,” komentuje Renata Ládyová z NESEHNUTÍ.
„Evropský parlament se musí začít věnovat celé řadě opomíjených témat souvisejících s ochranou zvířat. Kandidáty a kandidátky jsme proto s tématy seznámili a požádali je o závazek, že věc v případě zvolení podpoří. Voliči a voličky, kterým záleží na zvířatech, teď mají k dispozici výsledky našeho snažení,” komentuje Daniel Kostić z Obránců zvířat.
„Rádi bychom upozornili na problém, který v Evropském parlamentu nastává. Politici velmi často jednají jinak, než si občané a jejich voliči přejí, a to v řadě důležitých témat. Proto pro nás bylo důležité zjistit, jak se staví k otázkám ochrany zvířat současní kandidující a jsme rádi, že nám průzkum ukázal spoustu zajímavých výsledků. Doufáme, že pomůže občanům v rozhodování před touto důležitou volbou," dodává Karolína Zapotilová ze Svobody zvířat.
„Chtěli bychom vyzvat Čechy a Češky, kterým záleží na zvířatech, aby určitě přišli k volbám. Výsledky naší kampaně jim mohou pomoci se rozhodnout, koho volit. V končícím volebním období Evropský parlament velmi nedostatečně zohledňoval postoje a přání občanů a občanek. Právě to mohou lidé změnit svým hlasem,“ upozorňuje Romana Šonková, vedoucí CIWF Česko.
Přečtěte si také |
Jak mezera ve vnímání brzdí naši reakci na klimatickou změnu?Podrobné výsledky šetření jsou k dispozici na evropaprozvirata.cz.
reklama
Online diskuse
Všechny komentáře (7)
Petr Brok
29.5.2024 08:41Jaroslav Řezáč
29.5.2024 10:13ochrana zvířat je co?
Chápal bych důstojnější podmínky pro chov a zákaz transportu chovných " stád" živých zvířat mezi státy.
Tonda Selektoda
29.5.2024 11:33Jiří Macek
29.5.2024 12:06Petr Brok
29.5.2024 13:01 Reaguje na Jiří MacekZejména zájmena
30.5.2024 18:06Tonda Selektoda
30.5.2024 19:21Volený zástupce lidu by měl hájit zájmy svých voličů. Lidí, kteří ho výkonem té funkce pověřili, nikoliv práva zvířat! K ochraně zvířat snad máme jiné orgány a instituce, které se musí řídit platným právním řádem ČR, který je snad i harmonizován s právem EU!