https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostrava-znovu-podpori-ozdravne-pobyty-pripraveno-ma-27-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostrava znovu podpoří ozdravné pobyty, připraveno má 27 milionů korun

11.4.2024 23:46 | OSTRAVA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ostrava znovu podpoří ozdravné pobyty dětí. Ve Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší má město připraveno 27 milionů korun, z toho je 1,5 milionu korun vyčleněno pro soukromé školy, sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.
 

Ostrava dětem ze základních a mateřských škol i víceletých gymnázií přispívá na pobyty na čerstvém vzduchu během topné sezony od roku 2010. Loni na podzim zastupitelé rozhodli, že příspěvek na dítě navýší z 6000 na 7500 korun.

"Minimální délka jednoho ozdravného pobytu musí být čtrnáctidenní, dále prostředky z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší lze využít na náklady spojené s ubytováním a stravou, též na samotnou dopravu k místu pobytu, ozdravný program a zajištění pedagogického i nepedagogického dozoru," uvedl náměstek primátora Aleš Boháč (Starostové pro Ostravu). Z dotace mohou školy hradit také pojištění nebo další poplatky související s pobytem.

"Výše finanční podpory na pobyt jednoho žáka činí 7500 korun, přičemž kdo podá řádnou žádost v oficiálním termínu do 25. května, může v případě zůstatků prostředků ještě do 9. října podat mimořádnou žádost o navýšení poskytnutého příspěvku," doplnil Boháč.

Školáci se nejčastěji jezdí rekreovat do Beskyd, ale například i do Orlických hor či Jeseníků. Pobyty se musí uskutečnit od začátku listopadu do konce dubna příštího roku. Jednotlivé žádosti nejdříve posuzuje komise životního prostředí, následně pak orgány města.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist