Pátrání po lochnesské příšeře skončilo bez důkazů o její existenci
Dvě stovky dobrovolníků v neděli ukončily největší pátrání po lochnesské příšeře za poslední půlstoletí, nepodařilo se jim ale předložit žádný přesvědčivý důkaz o její existenci. Účastníci pozorování živočicha hledali z břehů jezera celý víkend pomocí nejmodernějších vědeckých metod a dronů. Další lovci příšer se k nim připojili prostřednictvím webových kamer.
Vedoucí projektu Alan McKenna uvedl, že obdržel řadu dalších videí a tipů od lidí, kteří sledovali živě přenášené záběry slavného jezera na Skotské vysočině. Projít data a oddělit fakta od zbožných přání však podle něj bude trvat dlouho.
Místní hotelová manažerka Aldie Mackayová v dubnu 1933 uvedla, že viděla v jezeře tvora podobného velrybě. O jeho pozorování informovaly noviny Inverness Courier a tehdejší redaktor Evan Barron navrhl, že o tvorovi se bude psát jako o monstru. Záhadou se od té doby inspirovaly knihy, televizní pořady a filmy a místu přinesla zájem turistů.
Pátrání o tomto víkendu zorganizovalo středisko Loch Ness v Drumnadrochitu a dobrovolnický výzkumný tým s názvem Loch Ness Exploration. Nad jezerem létaly drony vybavené infračervenými kamerami a k detekci neobvyklých zvuků pod vodou pátrači použili hydrofon.
Manažer střediska Loch Ness Paul Nixon tvrdí, že akce nebyla jen reklamním trikem, ale ukázala, že fascinace lochnesskou příšerou je stejně silná jako kdykoli předtím. "Věřím, že v hlubinách jezera Loch Ness se skrývá něco velkého. Teď nevím, jestli je to příšera - nevím, co to je, ale počítám s tím, že tam dole něco je," dodal.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (3)
pavel peregrin
2.9.2023 07:34A pokud by jich v jezeře bylo víc, nepochybně by se svojí aktivitou již dávno projevili. Je to stejné, jako když kryptozoologové tvrdí, že přežívá megalodon.