https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podle-reckeho-premiera-je-recko-kvuli-zmenam-klimatu-sveho-druhu-ve-valce?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Podle řeckého premiéra je Řecko kvůli změnám klimatu svého druhu ve válce

18.9.2023 01:23 | ATÉNY (ČTK)
Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis dal letošní požáry a záplavy v Řecku do souvislosti s klimatickými změnami a prohlásil, že Řecko je "ve válce svého druhu v časech míru". Informovala o tom agentura AFP, podle níž Mitsotakis také ohlásil, že státní rezerva na boj s přírodními katastrofami se od příštího roku zdvojnásobí na 600 milionů eur (15 miliard korun).
reklama

 

Rezervu chce premiér, jehož mnozí kritizují za pomalou reakci na záplavy z minulého týdne, financovat zvýšením daně z obsazenosti luxusních hotelů. Premiéra kritizuje opozice i lidé postižení živly za pomalost záchranných akcí i za nedostatečnou koordinaci armády a civilních záchranných složek.

Po ničivých požárech, které v červenci a začátkem srpna zpustošily přes 150.000 hektarů území, postihly minulý týden Řecko záplavy. Ty si podle policie vyžádaly ve střední části země 17 mrtvých. Kromě toho způsobily značné škody v zemědělském regionu Thesálii, například na bavlníkových polích, uvedl portál Kathimerini.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist TOPlist