https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prachovske-skaly-ode-dneska-hlidaji-policiste-spolecne-se-strazci-chko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Prachovské skály hlídají policisté společně se strážci CHKO

11.5.2022 00:35 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Český ráj se skalními městy v Prachovských skalách patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické cíle v Česku.
Český ráj se skalními městy v Prachovských skalách patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické cíle v Česku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policisté z Jičínska společně se strážci CHKO - přírodní rezervace Prachovské skály se od včerejška zaměří na dodržování pravidel chování v chráněné krajinné oblasti. Kombinované terénní hlídky budou v nejcennějších a zároveň v nejnavštěvovanějších lokalitách CHKO, půjde vždy o jednoho strážce a jednoho policistu. ČTK o tom informovali zástupci policejního krajského ředitelství v Hradci Králové. Hlídky budou dohlížet také na bezpečný pohyb turistů ve skalách i na správné parkování v okolí.
 

"Souvisí to s narůstajícími počty turistů, sezona začala. Je to naplánované zhruba do září. Společné hlídky působily v Prachovských skalách také loni," řekla dnes ČTK mluvčí krajské policie Eliška Majerová.

Upozornila na to, že v Prachovských skalách mohou pomoci turistům v nouzi také takzvané záchranné body, které obsahují číslo bodu, název a kontaktní údaje na složky IZS.

"Jsou v místech, kde se kříží hlavní cesty. Pomáhají s orientací v terénu nejenom ztraceným lidem, ale také záchranným složkám. Podle nich je možné určit, jaká technika se na místo dostane, případně jaké je v oblasti radiové spojení," uvedla Majerová.

Vstup na prohlídkové okruhy v Prachovských skalách je zpoplatněný, stejně jako parkování, platí celý den. Základní vstupné je 100 korun, rodinné 250 korun a parkovné za osobní automobil na den 100 korun. Více informací je na webu.

Český ráj se skalními městy v Prachovských skalách patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické cíle v Česku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

11.5.2022 05:52
na tomhle území je zajímavé, že patří a je panstvím Schliků, kteří jej z restituovali.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

11.5.2022 06:22 Reaguje na Jaroslav Řezáč
1*
není to poprvé, co stát za svoje, chrání takto soukromý majetek.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

11.5.2022 07:00 Reaguje na smějící se bestie
beru to tak, že článek je čistě informativní a nenabízí více v kontextu toho, co policie hlídá či nikoliv...kde jsou lidi, může být i policie, to záleží na dohodě. Je to veřejně přístupné místo...
Odpovědět
LB

Lukas B.

11.5.2022 13:42 Reaguje na smějící se bestie
ono je to složitější:
1. ano, jedná se skutečně o soukromý majetek, dle katastru les, určený k plnění funkce lesa, přírodní rezervace, nemovitá národní kulturní památka.
2. vlastníkovi je částečně omezeno v lese standardně hospodařit
3. vlastník vybírá vstupné do lesa v jakémsi podivném právním vakuu, jakkoli cítíme legitimitu tohoto počínání (overturistovaná lokalita, údržba cest, úklid apod.)
4.návštěvníci prachovských skal se rekrutují ze všech vrstev společnosti a mnoha kultur a národností, a někteří netuší, že stráž ochrany přírody je veřejným činitelem, takovým je uniforma jaksi povědomá a za autoritu ji považují. zároveň je to od auta jen kousek a přijde tam opravdu kdekdo.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist