https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-za-posledni-rok-vykoupila-17-hektaru-prirodne-cennych-ploch
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha za poslední rok vykoupila 17 hektarů přírodně cenných ploch

29.8.2017 00:30 | PRAHA (ČTK)
Magistrát za uplynulý rok odkoupil pozemky v Divoké Šárce (na obrázku), dvě vodní plochy v přírodní památce Lítožnice, část přírodní památky Opatřilka - Červený lom, Milíčovský rybník v přírodní památce Milíčovský les a rybníky a několik dalších drobných pozemků.
Magistrát za uplynulý rok odkoupil pozemky v Divoké Šárce (na obrázku), dvě vodní plochy v přírodní památce Lítožnice, část přírodní památky Opatřilka - Červený lom, Milíčovský rybník v přírodní památce Milíčovský les a rybníky a několik dalších drobných pozemků.
Foto | Iliusvla / Wikimedia Commons
Hlavní město za poslední rok vykoupilo 17 hektarů přírodně cenných ploch a další výkup magistrát připravuje. Celkem mají chráněná území v metropoli rozlohu 2425 hektarů, z nich vlastní Praha zhruba polovinu. Je majitelem 73 procent plochy přírodních památek a 24 procent plochy přírodních rezervací. Informovala o tom radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).
 

Magistrát za uplynulý rok odkoupil pozemky v Divoké Šárce, dvě vodní plochy v přírodní památce Lítožnice, část přírodní památky Opatřilka - Červený lom, Milíčovský rybník v přírodní památce Milíčovský les a rybníky a několik dalších drobných pozemků.

V současné době magistrát připravuje výkup pozemků v přírodním parku Botič - Milíčov, vodní nádrže Hliník na Zličíně a pozemků pro územní systém ekologické stability v Sobíně a Zličíně.

Velkou část zvláště chráněných území, která nejsou v majetku města, tvoří lesní pozemky v Klánovickém lese a Radotínském údolí. Lesy u Točné vlastní Lesy ČR a Arcibiskupství pražské.

Rada hlavního města v červenci schválila strategii adaptace města na klimatickou změnu, jejímž projevem je tepelný městský ostrov. Označuje situaci, kdy je v centru města oproti jeho okraji o dva až tři stupně vyšší teplota. Možnými opatřeními je rozšiřování zeleně a vodních ploch.

"Účinná adaptace musí být založena na kombinaci mnoha různých opatření. V tomto smyslu hraje zeleň spravovaná městem nezastupitelnou roli a její postupné rozšiřování je neopominutelným adaptačním opatřením. Zároveň však její adaptační účinek s rostoucí vzdáleností klesá," dodala Plamínková.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist