https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/reuters-jizni-korea-je-pripravena-presmerovat-cast-dodavek-plynu-do-evropy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jižní Korea je připravena přesměrovat část dodávek plynu do Evropy, píše Reuters

28.4.2022 01:15 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jižní Korea je připravena do léta přesměrovat část dodávek plynu do Evropy, kde na trhu panuje nejistota v souvislosti s ukrajinskou krizí. Učinit by tak měla na žádost Spojených států či evropských zemí. Podle agentury Reuters to uvedl zdroj obeznámený s touto záležitostí.
 

Země Evropské unie jsou do značné míry stále závislé na dovozu plynu z Ruska. Ruská plynárenská společnost Gazprom včera ráno zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Zdůvodnila to tím, že místní plynárenské podniky PGNiG a Bulgargaz odmítly za plyn platit v rublech, jak Moskva požaduje. Cena plynu pro evropský trh se pak výrazně zvýšila. Evropská unie oznámila, že chystá společnou reakci.

Jihokorejská média již v únoru psala, že místní představitelé zvažují, že by se Soul podělil o své zásoby zkapalněného zemního plynu (LNG) s Evropou. "Vláda zvažuje, že by Evropu podpořila, pokud by se situace na Ukrajině zhoršila a vznikly potíže s dodávkami zemního plynu," citovala tehdy jihokorejská média nejmenovaného činitele jihokorejského ministerstva zahraničí.

Spojené státy požádaly své spojence, včetně Jižní Koreje, aby se o své zásoby LNG s Evropou rozdělili.

Také evropské země vyjádřily naději, že by mohly uzavřít výměnnou dohodu se svými partnery, včetně Jižní Koreje, aby překonaly hrozící přerušení dodávek z Ruska.

Soul podle médií původně žádost odmítl s tím, že plyn v zimním období potřebuje pro svou spotřebu. Uvedl ale, že by Evropu mohl podpořit po skončení zimy, pokud bude mít přebytky, napsala agentura Jonhap.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ZK

Zan K.

28.4.2022 10:41
Nojo. Na žádost USA. Ale ono nic není zadarmo a za vše vždy zaplatíme. Takže pro lidské vlastnosti jako je nevraživost a nenávist raději provrtáme zeměkouli a budeme kšeftovat i s opačnou stranou zeměkoule, i když jistota, že ani tam se režimy nezmění je vpodstatě stejná, jako vždy a všude. Lidská naivita je prostě bezbřehá stejně jako vidiny okamžitého osobního prospěchu......
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist