The Japan Times: Svět musí lépe chránit tuňáky, říká FAO
Pulvenis v nedávném rozhovoru řekl, že všechny státy, kterých se problém týká, by měly přijmout pevné závazky a obecně zvolit lepší nástroje pro boj za ochranu těchto ryb.
Pulvenis během setkání v Kobe souhlasil s kritikou globální společnosti, která podle účastníků není schopná účinně zakročit proti nelegálnímu rybolovu. „Je těžké vyčíslit škody a rozsah porušování zákona,“ řekl Pulvenis.
Podle Pulvenise je třeba nastavit postupy a mechanismy, které státům více pomohou v boji proti ilegálnímu rybolovu. „V tomto smyslu jsou setkání jako je toto velice důležitá,“ prohlásil.
Přibližně 300 zástupců rybářského průmyslu z 50 zemí a regionů debatovalo na setkání v Kobe. Jednali o takových tématech, jako je sdílení informací o ilegálním rybolovu nebo o zavedení certifikátů země původu tuňáků, aby se předešlo neoznámenému rybolovu. Během pětidenního setkání chtějí zástupci přijmout akční plán na záchranu tuňáků.
Jean-Francois Pulvenis upozornil na celosvětový růst počtu rybářských lodí. Podle něj je třeba, aby se všechny státy lovící tuňáky shodly na limitech rybolovu.
Pulvenis na závěr označil Japonsko, největšího světového konzumenta tuňáků, za velice důležitý článek v boji za ochranu těchto ryb. Zmínil Japonsko jako velmi dobrého pomocníka v tomto boji, ale zároveň upozornil, že ne celý problém může být vyřešen pouze za pomoci tohoto státu.
Podle článku Shinya Ajima z 25. 01. 2007 na serveru The Japan Times.
reklama