Účastníci hackathonu v Praze budou vylepšovat městskou dopravu
Dvacítka tříčlenných týmů bude pracovat například na řešení pohybu samořiditelných aut v historickém centru města nebo hledat způsob, jak podpořit půjčování a sdílení aut, zájem o cestování veřejnou dopravou a rozvoj elektromobilů. Vizionář v týmu přichází s nápadem, designér ho má zatraktivnit pro budoucí uživatele a programátor vytvoří funkční prototyp nového produktu nebo služby, například mobilní aplikace.
Týmy budou pracovat s reálnými daty pro Prahu získanými z dopravních systémů, satelitů, jízd taxíků, jízdních řádů nebo senzorů hluku či škodlivých zplodin. Po 48 hodinách práce bez spánku týmy své řešení představí před odbornou porotou a obecenstvem.
Nejlepší nápady si odnesou ceny, vítězný tým dostane 5000 eur (zhruba 135.000 Kč). Ocenění tvůrci také získají možnost spolupráce s partnerskými firmami, které mohou návrhy obchodně dotáhnout a dostat do světa. Mezi partnery patří automobilka Škoda Auto, telekomunikační firma T-Mobile, softwarový Microsoft nebo strojírenský koncern Siemens.
Hackathon (ze slov hack a marathon) je akce, při níž vývojáři a programátoři pracují v omezeném čase na zadaném softwarovém projektu. Hackathony pořádají firmy nebo akademické instituce. První hackathon se konal v USA v roce 1999.
reklama