https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-arealu-dolnich-vitkovic-zacala-sanace-podzemnich-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V areálu Dolních Vítkovic začala sanace podzemních vod

18.3.2021 12:01 | OSTRAVA (ČTK)
Cílem projektu je podle mluvčí odstranění organického znečištění podzemních vod směrem k řece Ostravici v místech, kde do roku 1998 fungovala koksovna. Ilustrační foto
Cílem projektu je podle mluvčí odstranění organického znečištění podzemních vod směrem k řece Ostravici v místech, kde do roku 1998 fungovala koksovna. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V industriálním areálu Dolních Vítkovic v Ostravě začala sanace podzemních vod. Práce za víc než půl miliardy korun potrvají do roku 2031. Dotknou se i plochy, kterou využívají festivaly Colours of Ostrava a Beats for Love pro umístění hlavní scény. Pokud se akce uskuteční v oznámených termínech, bude plocha připravena. ČTK to řekla mluvčí Dolních Vítkovic Eva Kijonková.
 

"V současné době probíhají přípravné práce pro zahájení sanace podzemních vod na lokalitě bývalé Koksochemie a národní kulturní památky v Dolních Vítkovicích," řekla. Dělníci vybudují čerpací, zasakovací a monitorovací vrty, které budou vzájemně propojené podzemními rozvody a napojeny na tři dekontaminační stanice.

Cílem projektu je podle mluvčí odstranění organického znečištění podzemních vod směrem k řece Ostravici v místech, kde do roku 1998 fungovala koksovna. "Náklady na celkový mnohaletý sanační projekt, který skončí až v roce 2031, budou zhruba 577 milionu korun bez DPH. Investorem je stát. Jde totiž o odstranění starých ekologických zátěží pocházejících z doby před privatizací průmyslových podniků," uvedla.

Dodala, že sanace se týká mimo jiné také festivalové plochy, kterou lidé znají například z Colours of Ostrava jako prostranství před hlavní scénou. "Do zahájení festivalů, počítáme zatím stále s původně ohlášenými termíny, musí být všechny výkopové práce ukončeny, vrty zajištěné pojízdnými poklopy, v provozu budou dekontaminační stanice a bude probíhat čerpání podzemních vod na dekontaminační stanici a jejich čištění," řekla.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist