https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-botswane-vysetruji-uhyn-11-slonu-asi-se-otravili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Botswaně vyšetřují úhyn 11 slonů, asi se otrávili

29.1.2021 14:29 | GABORONE (ČTK)
Rezervace Moremi leží asi 100 kilometrů na východ od Sarongy, kde došlo k masivnímu úhynu slonů loni. Podle ministerstva za otravou zvířat byly jedovaté sinice. Jejich výskyt je podle vědců stále častější kvůli rostoucím teplotám spojeným se změnami klimatu.
Rezervace Moremi leží asi 100 kilometrů na východ od Sarongy, kde došlo k masivnímu úhynu slonů loni. Podle ministerstva za otravou zvířat byly jedovaté sinice. Jejich výskyt je podle vědců stále častější kvůli rostoucím teplotám spojeným se změnami klimatu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V přírodní rezervaci Moremi v Botswaně vyšetřují úhyn 11 slonů. Těla zvířat nebyla nijak poškozena, ministerstvo životního prostředí při oznámení neštěstí vyloučilo akci pytláků, píše agentura Reuters. Stovky slonů loni v Botswaně zemřely po požití toxických mikroorganismů.
 

Přírodní rezervace jsou pro dvoumilionovou Botswanu významným příjmem do rozpočtu, protože do nich míří většina milovníků divoké přírody, kteří zavítají do regionu.

Rezervace Moremi leží asi 100 kilometrů na východ od Sarongy, kde došlo loni k masivnímu úhynu slonů. Od začátku května během několika týdnů strážci parku našli postupně 330 slonů uhynulých za záhadných okolností. V září pak ministerstvo zveřejnilo informaci, že za otravou zvířat byly jedovaté sinice. Jejich výskyt je podle vědců stále častější kvůli rostoucím teplotám spojeným se změnami klimatu.

V Africe se kvůli pytláctví stavy slonů snižují, v Botswaně tomu tak ale není. Žije v ní téměř třetina všech afrických slonů a stáda se tam stále zvětšují - zatímco na konci 90. let v zemi žilo zhruba 80 000 slonů, nyní je jich kolem 130 000.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist