https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-grantech-na-ochranu-zivotniho-prostredi-praha-rozdeli-45-mil-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V grantech na ochranu životního prostředí Praha rozdělí 45 milionů Kč

23.10.2018 12:19 | PRAHA (ČTK)
V příštím roce hlavní město rozdělí v grantovém programu na zlepšení stavu životního prostředí 45 milionů korun. Ilustrační snímek
V příštím roce hlavní město rozdělí v grantovém programu na zlepšení stavu životního prostředí 45 milionů korun. Ilustrační snímek
V příštím roce hlavní město rozdělí v grantovém programu na zlepšení stavu životního prostředí 45 milionů korun. Nejvíce peněz je určeno na vzdělávání, 30 procent na ekologickou výchovu a 20 procent na programy pro školy. Dále je možné získat peníze na projekty na výsadbu dřevin, obnovu ovocných sadů nebo chov včel. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní.
 

Jednotlivé projekty zaměřené na ekologické vzdělávání ve školách mohou žádat maximálně o 900.000 korun, u dalších tematických oblastí je maximální částka poloviční. O dotaci mohou žádat lidé, firmy, organizace i příspěvkové organizace hlavního města. Granty se netýkají státních organizací a městských částí.

Zájemci mohou o dotaci žádat od 10. prosince do 7. ledna. Přidělení peněz pak podle posouzení doporučí grantová komise, posléze přidělení grantů musí schválit rada a zastupitelstvo hlavního města.

Je možné žádat například o příspěvek na výsadbu stromů a jiných dřevin na veřejných prostranstvích nebo u škol, údržbu veřejně přístupné zeleně nebo obnovu vinohradů a ovocných sadů. Další oblastí jsou tzv. zelené učebny, které napomáhají k lepšímu využívání venkovních prostor pro výuku.

Zájemci mohou žádat také o grant na ochranu chráněných živočichů a rostlin nebo vodních zdrojů, či na botanický průzkum. Další dva okruhy jsou zaměřené vzdělávání, na jednorázové projekty ekologické výchovy pro všechny věkové skupiny a dlouhodobé programy pro školy.

Jeden tematický okruh reaguje na ohřívání města, týká se tak projektů adaptace na klimatickou změnu. Dotaci je možné také získat na podporu projektů na využití zvířat při práci s postiženými dětmi, podporu chovu včel, komunitního kompostování, ochranu ptáků před kolizí se skleněnými plochami nebo kastraci volně žijících koček.

V roce 2018 požádalo o grant 132 žadatelů na 221 projektů celkem zhruba za 70 milionů korun. Rada a poté zastupitelstvo podpořilo celkem 164 projektů za 43 milionů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist