https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-praze-se-znovu-otevrela-vetsina-sbernych-dvoru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Praze se znovu otevřela většina sběrných dvorů

31.3.2020 00:13 | PRAHA (ČTK)
V Praze se včera opět otevřela většina sběrných dvorů, které provozují firmy najaté magistrátem a které byly z důvodu šíření nákazy novým typem koronaviru uzavřeny.
V Praze se včera opět otevřela většina sběrných dvorů, které provozují firmy najaté magistrátem a které byly z důvodu šíření nákazy novým typem koronaviru uzavřeny.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Praze se včera opět otevřela většina sběrných dvorů, které provozují firmy najaté magistrátem a které byly z důvodu šíření nákazy novým typem koronaviru uzavřeny. Za zpřísněných podmínek znovu funguje 13 z nich, další tři budou v provozu ode dneška. Dva zůstanou uzavřeny i nadále. Magistrátu o tom informoval na webu.
 

Do sedmi dvorů, které provozuje městská firma Pražské služby, budou lidé přivážející odpad pouštěni pouze po jednom a otevírací doba se ve všední dny zkrátí od 8:30 do 16:00 namísto obvyklých do 18:00. V sobotu budou mít dvory otevřeno mezi 8:30 a 14:00, o nedělích a svátcích bude zavřeno. Provoz zařízení bude zajišťovat snížený počet zaměstnanců. U zařízení provozovaných dalšími firmami většinou zůstává standardní otevírací doba.

Lidé podle magistrátu začali velkoobjemový odpad odkládat u běžných kontejnerů. "Reagujeme tak na požadavky městských částí, které se na nás začaly s problémem obracet. Jednali jsme se všemi provozovateli dvorů a našli shodu na systému provozu," uvedl primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN).

V Praze v souvislosti s nouzovým stavem nefunguje ani mobilní sběr nebezpečného odpadu, Pražské služby také pozastavily přistavování kontejnerů na objemný odpad. Kontejnery zajišťují kromě Pražských služeb také městské části, některé z nich službu provozují i nadále. Je to případ Prahy 5 nebo Prahy 8. Svoz běžného odpadu funguje standardně.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist