https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-srbskem-meste-pirot-se-otravilo-cpavkem-15-lidi-museli-do-nemocnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V srbském městě Pirot se otrávilo čpavkem 15 lidí, museli do nemocnice

27.12.2022 00:49 | BĚLEHRAD (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V srbském městě Pirot se po železniční havárii otrávilo čpavkem 15 lidí, museli být převezeni do blízké nemocnice. Úřady ve městě na jihovýchodě země vyhlásily nouzový stav, jsou zavřené školy, školky a veřejné instituce a testuje se voda. Informují o tom srbská média.

 

Vlak s 20 vagony převážel v neděli odpoledne čpavek z bulharské chemické továrny Agropolychim do zařízení srbského výrobce hnojiv Zorka Eliksir, které se nachází ve městě Šabac, 90 kilometrů západně od Bělehradu. Vlak ale u Pirotu vykolejil a čpavek se podle médií začal uvolňovat z jednoho ze dvou převržených vagónů.

Mezi osobami jevícími známky otravy čpavkem byly i tři děti. Všichni lidé hospitalizovaní v blízkém městě Niš jsou ale mimo ohrožení života.

Podle ministra infrastruktury Gorana Vesiče byl příčinou nehody špatný stav železniční trati, kterou čekala oprava. Dobrou zprávou je, že zřejmě nebyla kontaminovaná blízká řeka Nišava, uvedl deník Blic.

Zpravodajský portál Nova S informoval, že ráno byla v Pirotu mlha a silný zápach čpavku, kouřová clona byla podle portálu Blicu pozorovatelná i na dálnici u Pirotu. Obyvatelům úřady doporučily, aby vycházeli ven jen v případě nutnosti.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist