https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-francii-zapsali-do-vesnicke-skoly-ctyri-ovce-aby-splnili-kvotu-na-pocet-zaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků

18.5.2024 00:22 (ČTK)
Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
 
Pod vzdělávací zařízení v departementu Moselle poblíž Štrasburku patří tři vesnice. Aby se tam v září začalo učit, předpisy vyžadují 98 zapsaných žáků. Dětí ale bylo do pěti tříd zapsaných jen 94, rodiče tak podali také přihlášky i jménem několika ovcí.

Rodiče při vyplňování úředních dokumentů nešetřili humorem. Čtyřnozí zájemci o vzdělání dostali jména spojená s přírodou a zemědělstvím: John Deere, Marguerite Duprés (Sedmikráska Luční), Valériane Deschamps (Valériane Polní) a Phil Tondu, což je slovní hříčka evokující posekaný trávník.

"Protože jsou naše děti sčítány jak ovce, tak proč nedotáhnout absurditu téhle logiky do konce," vysvětlili své počínání rodiče. Minulý týden pak zmíněné ovce na jeden den opravdu přivedli do školy. "Jsou to naši noví kamarádi, abychom tu dál mohli chodit do školy," těšila se z přítomnosti zvířat osmiletá Lola.

Starosta obce Voyer Bertrand Janson však celou akci odsoudil jako absurdní. Místní škola podle něj nezavřela ani v roce 2021, kdy bylo zapsaných dokonce jen 90 žáků. Pro akce neměly pochopení ani úřady, které nařídily zvířata ze školního dvora vyvést a dokud se tak nestalo, děti musely zůstat ve třídách.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

18.5.2024 09:42
Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků. Tímto skutkem zvýšili průměrné IQ třídy o výrazný počet bodů.
Odpovědět

Radek Čuda

20.5.2024 12:47
Pokud se ovečky identifikovaly jako děti, tak je přece všechno v pořádku ne:-)?
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist