https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-rozvojoveho-programu-pujde-na-podzim-1-2-miliardy-korun-na-lesy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z rozvojového programu půjde na podzim 1,2 miliardy korun na lesy

30.7.2021 01:27 | PRAHA (ČTK)
Nejvíce peněz, 460 milionů Kč, má jít do lesnické infrastruktury, 400 milionů Kč pak do obnovy lesních porostů po kalamitách, tedy na zalesnění holin po kůrovcové kalamitě, a 360 milionů Kč jako investice do nezemědělských činností.
Nejvíce peněz, 460 milionů Kč, má jít do lesnické infrastruktury, 400 milionů Kč pak do obnovy lesních porostů po kalamitách, tedy na zalesnění holin po kůrovcové kalamitě, a 360 milionů Kč jako investice do nezemědělských činností.
Foto | Zdeňka Kováříková / Ekolist.cz
Ministerstvo zemědělství na podzim přerozdělí v dalším kole evropského rozvojového programu 1,2 miliardy korun. Peníze mají jít na zlepšení stavu lesů, informovalo ministerstvo. Peníze z programu dlouhodobě klesají, nyní jde již o 13. kolo.
 

V předchozím kole, které bylo v červenci, stát přerozděloval 5,2 miliardy Kč. Zemědělci, potravináři a lesníci v něm požádali o více než 10,5 miliardy Kč, sdělil mluvčí úřadu Vojtěch Bílý.

V podzimním kole budou moci zemědělci žádat o peníze mezi 5. a 26. říjnem. Nejvíce peněz, 460 milionů Kč, má jít do lesnické infrastruktury, 400 milionů Kč pak do obnovy lesních porostů po kalamitách, tedy na zalesnění holin po kůrovcové kalamitě, a 360 milionů Kč jako investice do nezemědělských činností.

Evropský rozvojový program přináší zemědělcům v tzv. druhém pilíři evropské zemědělské politiky, tedy Programu rozvoje venkova, peníze na investice. V prvním pilíři pak zemědělci získávají peníze například na dotace na plochu nebo na pěstování některých plodin. Ze současného Programu rozvoje venkova mohli zemědělci, potravináři a lesníci čerpat do roku 2020 až 97 miliard korun. Podíl českého rozpočtu na programu byl 35 procent, zbytek jsou evropské zdroje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist