https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ze-staromestskeho-vanocniho-stromu-jsou-lavicky-a-mobilni-zahony?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ze staroměstského vánočního stromu jsou lavičky a mobilní záhony

19.5.2021 14:37 | PRAHA (Ekolist.cz)
Mobilní záhon a lavičky vyrobené ze dřeva vánočního stromu ze Staroměstského náměstí.
Mobilní záhon a lavičky vyrobené ze dřeva vánočního stromu ze Staroměstského náměstí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Magistrát hlavního města Prahy
Dřevo z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí posloužilo k výrobě mobiliáře pro Domova pro seniory v Malešicích. Praha dnes seniorům předala dvě zahradní lavičky a čtyři mobilní záhony, které z vánočního stromu zhotovili žáci ze Střední odborné školy Jarov z oborů zahradník a truhlář. Větve ze stromu také našly využití, a to jako krmivo pro zvířata v Zoo Praha.
 

„O využití vánočního stromu jsme mluvili s panem ředitelem Janečkem už před svátky. Návrh zužitkovat dřevo z tak vzrostlého stromu uvítal a nabídl zapojení svých žáků z oborů zahradník a truhlář, kteří dřevo zpracují do hotových výrobků. Výsledek je perfektní,“ uvedl radní pro oblast školství Vít Šimral. „Těší mě, že byl strom takto ekologicky využit a neskončil na skládce nebo ve spalovně. Byla by to velká škoda. Sami teď vidíme, jak takové materiály mohou posloužit i k dalšímu využití,” dodal Šimral.

Návrh Prahy zužitkovat dřevo z tak vzrostlého stromu ředitel školy uvítal
Návrh Prahy zužitkovat dřevo z tak vzrostlého stromu ředitel školy uvítal
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Magistrát hlavního města Prahy

„Pro žáky naší školy je důležité, když vidí, že v rámci výuky vyrábějí opravdu užitečné věci, které mají své uplatnění,” uvedl k projektu Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov.

Domov pro seniory ocenil výrobky, ale možná více i propojení se střední školou. „Jsem nesmírně rád, že se výrobky z vánočního stromu dostaly právě k našim klientům. Zároveň v tom vidím příležitost pro další spolupráci mezi DS Malešice a SOŠ Jarov, ať už v rámci exkurzí klientů do botanické zahrady školy, nebo pro vzájemné mezigenerační setkávání mezi klienty a studenty,” vyzdvihl ředitel Domova pro seniory v Malešicích Evžen Kokeš.


reklama


reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist