Zelení kandidáti do Senátu: Pokračuje Wagnerová a Michálek. Štěpánek, Rabas ani Moldan neuspěli
Libor Michálek kandiduje v Praze 2 jako nestranický kandidát koalice KDU-ČSL, Strany zelených a České pirátské strany. V prvním kole získal 24,31 % a postupuje z prvního místa. Jeho soupeřem bude Stanislav Křeček (ČSSD). Libor Michálek je známý díky korupční kauze v jejímž důsledku odstoupil tehdejší ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS).
V obvodě Brno-město uspěla kandidátka Strany zelených, bývalá předsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová. V prvním kole získala 26,74 % a její sokyni v jediném dámském senátním duelu bude kandidátka ČSSD Stanislava Slavíková.
Na Praze 4 těsně neuspěl Petr Štěpánek, bývalý radní pražského magistrátu pro životní prostředí a aktuální zastupitel na Praze 4. Štěpánek, který kandidoval za koalici KDU-ČSL a Strany zelených, získal 22,75 % hlasů. Senátorský kandidát ODS Tomáš Töpfer, který do druhého kola postoupil, získal jen o necelé procento více. Štěpánek prohrál o pouhých 264 hlasů.
Ještě těsněji přišel o účast v druhém kole senátních voleb Přemysl Rabas, bývalý poslanec za zelené a také dlouholetý ředitel zooparku v Chomutově. Rabas kandidoval za koalici Strany zelených a hnutí PRO kraj v okrese Chomutov. Od voličů získal 16,27 % hlasů, což bylo jen o 143 hlasy méně než druhý postupující kandidát Rudolf Kozák z ČSSD.
V Náchodě se pokusil získat druhý mandát bývalý senátor za ODS a ředitel Centra pro otázky životního prostředí Bedřich Moldan. Ve volebním obvodě Náchod kandidoval za TOP 09, voliči mu však dali jen 6,03 % hlasů.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
To, že - 14. 10. 2012 - psZkuste si znovu přečíst co jsem napsal. Zřejmě chápete příliš pomalu aby vám jedno přečtení stačilo. Jasně píši o moldanovi jako o propagátorovi tohoto zločinu století (nemluvě o tom, že pro něj hlasoval v senátu). Hlavní zásluhu na prosazení oze tunelů má samozřejmě čssd z velkým přispěním ksčm.Mimochodem tou "dobrou myšlenkou" máte na mysli dotace do oze? No to snad ne. Vyhodit desítky miliardy eur nebo korun z veřejných prostředků za něco co je schopno vyrobit zlomek celkové spotřeby energie a k tomu ještě rozkolísat rozvodnou síť na hranici blackoutu zcela určitě není dobrý myšlenka to je magořina vyšlá z hlavy šíleného maniaka posedlého zničením světa. A to samozřejmě platí nejen pro ČR ale rovněž i pro Německo. Blábolení o instalacích na střechách nic nezmění na tom, že cena elektřiny letí v Německu do nebe (a to ještě ani němci nezačali stavět nová vedení nezbytná pro provoz větrných farem na severu). Přes vaše blábolení stále platí, že i když němci vynakládají obrovské sumy (násobně větší než v ČR) na podporu oze, tyto ani zdaleka nejsou sto splnit zamýšelný účel, tj. nahradit jaderné elektrárny, a z toho důvodu v Německu vznikají nové uhlené elektrárny jako na běžícím páse, a že některé studie ukazují, že i přes tuto podporu budu němci s oze a bez jádra závislí na uhlí a plynu ještě v roce 2050. Stále platí, že němci svými oze ohrožují elektrizační soustavu na v ČR a Polsku a musí rovněž elektřinu stále více dovážet. Tohle vám připadá jako dobrá myšlenka? Tuneláři v ČR za špatnou povět tzv. oze nemůžou, a to proto, že celý tenhle koncept dotování nefunkční technologie byl už od počátku naprosto idiotský a mezi lidmi, kteří dovedou do pěti napočítat a je jim proti srsti, žít z cizí kapsy odsouzený k opovržení. |