https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinska-zoo-v-sobotu-otevre-expozici-kerala-venovanou-asijske-faune
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínská zoo v sobotu otevře expozici Kerala věnovanou asijské fauně

9.9.2023 23:35 | ZLÍN (ČTK)
Zlínská zoologická zahrada v sobotu otevřela expozici Kerala věnovanou asijské fauně. Vznikla proměnou původní asijské voliéry a rozšířením výběhu medvědů pyskatých. Zahrada expozici pojmenovala podle svazového státu v jižní Indii, který patří mezi přírodní perly Indie a celého Orientu, sdělila ČTK mluvčí zoo Romana Mikešová.
 

Kerala nabídne podle zástupců zahrady chovaným zvířatům komfortní chovatelské podmínky a maximální prostor. "Velkoprostorová voliéra, která na délku měří 40 a na šířku 25 metrů, se stane domovem pro zástupce mokřadních druhů asijských ptáků, např. vzácně chované marabu indomalajské, nesyty bílé a nesyty indomalajské, pelikány skrvnozobé nebo pižmovky bělokřídlé. Proto její podstatnou část tvoří jezírko s ostrůvky zeleně. Návštěvníkům zde brzy představíme i zástupce asijských papoušků, které budeme chovat poprvé v historii zoo. Pro medvědy pyskaté jsme připravili komfortní odpočinkový brloh, který je propojen se stávajícím výběhem a který umožní uvidět medvědy i v zimním období," uvedl ředitel zahrady Roman Horský.

Expozici doplní vyhlídka pro návštěvníky s pohledem do voliéry a na umělecké prvky z Indie. "Chtěli jsme návštěvníkům dopřát pocit, že se skutečně ocitli v Indii, že vstupují do indického chrámu a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Socha boha Ganéši, chrliče v podobě draků, vyřezávané dřevěné vstupní dveře a portály, obložení z lateritu, indická hudba, to vše nám pomůže vytvořit autentickou atmosféru," doplnil Horský.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist