https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-v-praze-navstivilo-asi-5200-lidi-mnohe-prilakal-vanocni-program
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo v Praze na Štědrý den navštívilo asi 5200 lidí, mnohé přilákal vánoční program

25.12.2021 01:09 | PRAHA (ČTK)
Pes pralesní v zoo Praha.
Pes pralesní v zoo Praha.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Petr Hamerník / Zoo Praha
Zoologickou zahradu v Praze navštívilo ve Štědrý den asi 5200 návštěvníků. Vyplývá to z informací na webu zoo k její návštěvnosti k 14:00, kdy se pokladny zahrady uzavřely. Někteří návštěvníci u vstupu do areálu řekli ČTK, že si zahradu projdou sami s rodinou. Další měli v plánu zúčastnit se vánočního programu, který zoo pro návštěvníky připravila. Lidé se do 16:00 mohli dívat na komentovaná krmení zvířat a setkat se s chovateli u expozic vybraných druhů. Zájemci mohli do zoo donést rovněž jedlé dárky pro zvířata a využít zvýhodněného vstupného, kdy děti do 15 let zaplatily jednu korunu.
 

Speciální vánoční program zahájilo setkání u Rákosova pavilonu, kde zástupci zahrady zájemcům řekli zajímavosti ze života papoušků druhu nestor kea. Zájem byl o účast na komentovaném krmení klokanů obrovských a rudokrkých v expozici Darwinův kráter. Sledovalo ho zhruba 70 dětí a dospělých. Podobně velká skupina návštěvníků se sešla u tučňáků Humboldtových. V odpoledních hodinách následovalo podle programu, který zoo představila mimo jiné na svém webu, setkání u psů pralesních a slonů indických. Ve speciálním vystoupení se představili i lachtani jihoafričtí.

Mnozí se rozhodli zvířata chovaná v areálu trojské zahrady obdarovat jedlými dárky. Pracovníci zahrady od nich nedaleko hlavního vstupu do zoo vybírali zvláště ovoce a zeleninu. Mezi dary se v připravených přepravkách, do nichž pracovníci zoo dary ukládali, objevily rovněž piškoty nebo suché pečivo. Vybrané dobroty se zvířatům rozdělí po vánočních svátcích, jak avizovali zástupci zoo. Například v roce 2019 lidé zvířatům přinesli celkem zhruba pět přepravek suchého pečiva, 33 přepravek jablek, 20 přepravek vlašských ořechů, 17 přepravek salátů či 11 přepravek piškotů. Loni byla akce omezená kvůli vládním opatřením souvisejícím s pandemií covidu-19.

Na setkání u zvířat se lidé mohou těšit i na Boží hod a druhý svátek vánoční. Komentovaná krmení se budou konat i na Nový rok a speciální program je pro návštěvníky připravený i na 2. ledna. Na Tři krále budou po zoo chodit Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří budou dětským návštěvníkům rozdávat drobné dárky, a v plánu je i krmení velbloudů dvouhrbých.

Zoo v pražské Troji patří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa. Kvůli pandemii covidu-19 však zaznamenala úbytek návštěvníků. Loni do zahrady zavítalo 851.623 lidí, tedy o téměř 605.000 méně než v roce 2019.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist