https://ekolist.cz/cz/ekolist/mesicni-souhrn/unor-2013-na-ekolistu-docasny-konec-diskuzi-a-podekovani-darcum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Únor 2013 na Ekolistu: Dočasný konec diskuzí a poděkování dárcům

8.3.2013
Kávu a nové zprávy na Ekolistu.cz si můžet každé ráno vychutnat i nadále. Dočasně ale bez diskuzí
Kávu a nové zprávy na Ekolistu.cz si můžet každé ráno vychutnat i nadále. Dočasně ale bez diskuzí
Foto | Julie70 / Flickr
Milé čtenářky a milí čtenáři,
 

máme za sebou další měsíc roku 2013, což je v současném stavu Ekolistu.cz potřeba brát jako velký úspěch. Tedy fakt, že jsme přežili, že stále vycházíme a že nás pořád máte možnost číst. Rovnou ale podotýkám, že to nejde úplně beze změn a dopadů na obsah. Tím nejviditelnějším dopadem je pozastavení možnosti diskutovat pod články zveřejněnými na Ekolistu.cz.

Za daného stavu pracovních sil nejsme schopni účinně vymáhat dodržování pravidel diskuze. A protože nechceme, aby se diskuze pod našimi texty změnila na prostředí plné osobních urážek, rozhodli jsme se diskuze dočasně vypnout. Všem čtenářům a diskutérům se omlouváme, ale takový je holt stav na počátku března 2013. My v redakci doufáme, že ona dočasnost bude skutečně dočasná (a nebude trvat dvacet let, jak je tomu v případě vydavatelem slíbeného přestěhování redakce z temného sklepa do důstojných kanceláří). V každém případě vaše příspěvky i nadále rádi přivítáme v rubrice Názory, kam může přispívat každý z čtenářů Ekolistu.cz.

A zároveň doufáme, že se nám povede sehnat peníze na redaktory, kteří budou moci diskuze sledovat a udržovat tak jejich úroveň. K tomu může samozřejmě také přispět každý ze čtenářů Ekolistu.cz. A to pomocí daru či pravidelného příspěvku. Jak na to najdete v rubrice Podpořte nás.

Čtenářů, kteří se již zavázali nám pravidelně přispívat, přibývá každým dnem. A všem jim děkujeme. Rádi bychom jim poděkovali i přímo, ale bohužel jsou velmi skromní. Posílají peníze, ale neposílají nám na sebe kontakty. Proto všechny donory porosíme: přidejte do zprávy pro příjemce emailový kontakt. Můžeme vám nejen poděkovat, ale i poslat potvrzení o daru pro finanční úřad. Svůj dar si pak můžete odečíst z daní.

Únor, měsíc na zkrácený úvazek, přilákal na stránky Ekolistu.cz více než 76 000 čtenářů (podle měření Google Analytics). A co nejvíc zaujalo? Nejvíce jste se začetli do textu rubriky Zelená domácnost, která pátrá, radí, informuje o tom, jak se chovat příznivě k životnímu prostředí každý den. Tentokrát jsme poradili Jak se zbavit vší? S chemií nepochodíte.

Ve zpravodajství vás zaujaly články o tom, že podle finančníků Nové elektrárny vyrábí elektřinu levněji z větru než z uhlí, milovníky černého nápoje zaujal text Kolik vody potřebujete na jeden šálek kávy? 140 litrů a vědecky založené zase příspěvek Vědci našli svoji Atlantidu. Neobjevený kontinent leží v Indickém oceánu.

S opatrně nastávajícím jarem se vrací slunce a začíná být ideální počasí pro první výlety. Vypněte počítač a vyčistěte si hlavu procházku v přírodě. A pokud máte děti, ale nemáte nápady, jak je během výletu zabavit, můžete se inspirovat článkem Jděte s dětmi ven, radí chytrý web pro rodiče.

Hugo Charvát

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist