https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/4-konference-nase-priroda-biodiverzita-zemedelske-krajiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

4. Konference Naše příroda - Biodiverzita zemědělské krajiny

28. listopadu 2018 (středa) 08:00 - 18:00 Olomoucký kraj
Konference a semináře
Srdečně vás zveme na 4. ročník konference Naší přírody, letos si budeme povídat o biodiverzitě zemědělské krajiny. Program je podobně jako v letech minulých určený pro odborníky, ale i pro všechny se zájmem o téma. Kompletní informace včetně předběžných programových témat naleznete na webových stránkách konference, kde se v případě zájmu, prosíme, také předem zaregistrujte. Těšíme se na setkání! Zemědělské pozemky tvoří více jak polovinu výměry České republiky. Zemědělská krajina, to však nejsou jen pole, louky, pastviny, sady a vinice, ale i drobné prvky mezi nimi jako meze, polní cesty, strouhy či remízky. Zemědělská krajina se vyvíjela tisíce let. Svojí pestrou mozaikou nabídla vhodné životní podmínky spoustě druhů rostlin a živočichů, které o svoje původní biotopy činností lidí přišly. Zemědělská krajina se tak postupně vyvinula v území s velmi vysokou biodiverzitou, v území klíčové pro přežití řady druhů evropské fauny a flóry. Jenže za posledních sto let je vše jinak. Zemědělství je dnes v  mnoha případech spíše průmyslovým odvětvím než hospodařením v krajině. V důsledku jeho intenzifikace, používání stále většího množství nejrůznějších chemických prostředků, stále větší a výkonnější techniky či slučování drobných pozemků do ohromných jednolitých ploch, a na druhé straně opouštěním a následným zarůstáním pozemků, kde takto z různých důvodů hospodařit nelze, je dnes řada druhů vázaných na zemědělskou krajinu na pokraji vyhynutí. A nejde zdaleka jen o ptáky či motýly, které jsou výkladní skříní tohoto problému. Pojďme se pobavit o tom, jak na tom různé druhy zemědělské krajiny v současné době jsou a co můžeme dělat pro jejich záchranu.
Místo konání | Olomouc Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 36, 779 00 Olomouc
Pořádá | Naše příroda, z.s., http://www.konference-priroda.cz/ Mgr. Vendula Pávková
e-mail: pavkova@nasepriroda.cz  tel.: +420 777 714 679  
Související odkazy: http://www.konference-priroda.cz/ http://www.nasepriroda.cz/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist