https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/5.konference-nase-priroda-lesy-jak-se-do-lesa-vola
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

5. KONFERENCE NAŠE PŘÍRODA - LESY „Jak se do lesa volá…“

26. listopadu 2019 (úterý) 09:00 - 18:00 Olomoucký kraj
Konference a semináře
Přijměte pozvání na již 5. ročník Konference Naše příroda, která se uskuteční 26. listopadu v Olomouci. Tématem letošního ročníku budou LESY! Letošní konference Naší přírody bude věnována lesům. Ovšem není les jako les. Máme lesy hospodářské, sloužící primárně produkci dřeva. Ale ani to neznamená, že musí jít jen o plantáže na dřevo bez života. I hospodařit v lese lze tak, aby plnil i „mimoprodukční funkce“ (řečeno odbornou hantýrkou). Máme lesy ponechané přírodě, divočinu. Laik by řekl pralesy, byť většina z nich pralesem v pravém slova smyslu není, protože se v nich někdy v minulosti hospodařilo. Máme lesy, kde probíhají speciální opatření ve snaze pomoci nějakým vzácným druhům rostlin či živočichů. Většinou taková, která jsou návratem ke krajině a hospodaření našich předků nebo simulující různé dnes potlačované přírodní procesy. Máme lesy rekreační, lesy ochranné…

Každý z nich by vydal na samostatnou konferenci. A takové také probíhají. Byly tu v nedávné minulosti konference, věnované divočině, problémům produkčního lesnictví i péči o lesní přírodní rezervace. Naší ambicí je ukázat celou rozmanitost našich lesů a možných přístupů k nim v jeden den, na jednom pódiu. Ne, nevyřešíme zde všechny problémy českého lesnictví. Nenajdeme jednoznačný lék na „kůrovcovou kalamitu“ ani nevymyslíme nový lesní zákon. Nerozsoudíme letitý spor mezi ochránců přírody, zda lesní rezervace by měly být primárně bezzásahové, nebo jsou naopak místem, kde je žádoucí aktivní management. Ale chceme hledat možné cesty a upozornit na možné problémy, tak jak je na konferencích Naší přírody zvykem. Zda se nám to povedlo, přijďte posoudit 26. listopadu do olomouckého hotelu Clarion.
Místo konání | Olomouc Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 36, 779 00 Olomouc
Pořádá | Naše příroda, z. s., http://www.konference-priroda.cz Mgr. Vendula Pávková
e-mail: pavkova@nasepriroda.cz  tel.: +420 777 714 679  
Související odkazy: http://www.nasepriroda.cz/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist