https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/chov-goril-v-zoo-praha
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chov goril v Zoo Praha

13. srpna 2022 (sobota) 10:00 - 16:00 Praha (Praha.)
Ostatní

Část gorilí skupiny je již v novém pavilonu goril, jehož otevření se nezadržitelně blíží. Seznamte se s těmito lidoopy, poznejte historii a vývoj chovu primátů v lidské péči a nahlédněte do zákulisí nového pavilonu.
• 10.30, 11.30, 12.30 a 13.30 Komentovaná setkání u goril
• 15.00 Předání enrichmentového prvku samčí skupině (v návaznosti na aktuální situaci)
• 10.00–16.00 Doprovodný program:
- Nahlédněte pod pokličku: Gorilí skupina v novém pavilonu goril bude za hezkého počasí a příznivé situace chodit ven do výběhu. Prozkoumejte nový pavilon goril v tuto chvíli aspoň z dálky pomocí dalekohledů a při troše štěstí uvidíte gorilí skupinu venku.
- Dlouhá cesta k novému pavilonu: Chov primátů v lidské péči jde stále kupředu a těmto novým poznatkům a standardům musí odpovídat samozřejmě i expozice pro dané druhy. Seznamte se podrobně s novým pavilonem goril.
- Titan byl první aneb Seznamte se s gorilími osobnostmi za celou dobu historie chovu: Dokážete podle fotek rozpoznat obličeje goril a určit, na kterém obrázku se nachází například Ajabu, Kamba či Richard?
- Krmení je věda: Krmné dávky pro zvířata v lidské péči se stále vyvíjejí a přizpůsobují se potřebám daných druhů. Porovnejte krmnou dávku, která se dávala gorilám dříve a kterou dostávají gorily dnes.
- Inteligence goril: Gorily patří mezi nejinteligentnější zvířata a jejich inteligenci je v chovech třeba neustále rozvíjet a dbát na to, aby se nenudily. K tomu slouží chovatelům nejrůznější hlavolamy. Dokážeš si poradit s hlavolamem stejně jako gorila, či ještě lépe?

Místo konání | Zoo Praha, U Trojského zámku 3/120.
Pořádá | Zoologická zahrada hl. m. Prahy, https://www.zoopraha.cz e-mail: pr@zoopraha.cz  tel: 296 112 230  
Související odkazy: https://www.zoopraha.cz/navsteva/program/kalendari(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist