https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/den-zeme-2018-narodni-zemedelske-muzeum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Den Země 2018 - Národní zemědělské muzeum

26. dubna 2018 (čtvrtek) 09:00 - 17:00 Praha
Dílny a workshopy, Festivaly a slavnosti
Při Dnu Země se bude Národní zemědělské muzeum prezentovat informačním stánkem s lektorským programem o půdě „Od zrníčka po talíř“ a s ukázkami mletí obilí na kamenném mlýnku.

Den země (22. 4.) je dnem věnovaným naší planetě a v konečném důsledku i nám všem. Stanovení termínu tohoto svátku vychází z původních oslav dnů Země, které se obvykle konaly při oslavách jarní rovnodennosti (21. březen). Den země vznikl v USA spontánně, jako ekologicky laděný svátek Země. Od roku 1990 se k oslavám dne Země přidala i Česká republika. Cílem Dne Země je upozornit na dopady lidského chování na životní prostředí, a samozřejmě uvědomění si vlastní zodpovědnosti za prostředí, ve kterém žijeme, bydlíme, hospodaříme, vychováváme děti, odpočíváme…

Program ke Dni Země pořádá v Letenských sadech Praha 7 společně s institucemi a neziskovými organizacemi působícími na území Prahy 7, těmi, které se věnují životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji. Malí i velcí návštěvníci se seznamují s tématy ochrany životního prostředí a přírody zábavnou formou, prostřednictvím různých her a soutěží.

Cílem prezentace NZM u příležitosti oslav Dne Země bude zdůraznění významu země = půdy pro výživu a samu existenci člověka. Ukážeme návštěvníkům cestu obilky od zasetí po produkt. K vidění bude osivo, ukázka porostu ozimých obilovin, i výrobky z různých druhů mouky. Děti si budou moci vyzkoušet mletí obilí pomocí ručního mlýnku s mlýnským kamenem. Pokud se školákům podaří přiřadit správné obilí k určitému výrobku, dostanou malou odměnu.

Oslavy Dne Země se konají v rámci kampaně Udržitelná Sedmička.
Místo konání | Praha 7. Národní zemědělské muzeum, s. p. o., Kostelní 1300/44, 170 00, Praha 7.
Pořádá | Národní zemědělské muzeum, https://www.nzm.cz/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist