https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/hlasuj-pro-planetu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hlasuj pro planetu!

16. června 2021 (středa) - 7. října 2021 (čtvrtek) Česká republika
Online akce, webináře, Ostatní

Přestože v Česku roste zájem mladých lidí o řešení klimatické změny, vláda a úřady ji dlouhodobě podceňují a snižování emisí skleníkových plynů probíhá příliš pomalu. Naším cílem je posunout debatu o ochraně klimatu z uzavřených vědeckých kruhů do veřejného prostoru, aby se tímto tématem začali naši politici a političky skutečně zabývat. Chceme prosadit systémovou změnu v otázkách ochrany klimatu a vyzvat vládu k efektivním opatřením v souladu s vědeckým poznáním a mezinárodními závazky.

Proto jsme spustili na stránkách www.spoluproklima.cz petici, která vyzývá budoucí českou vládu k aktivnímu postoji v řešení klimatické krize a převzetí odpovědnosti nad plněním mezinárodních závazků. Všichni máme totiž právo žít ve zdravém životním prostředí a představitelé našeho státu by měli toto právo chránit a ne ho ohrožovat, nebo dokonce porušovat. Od našich politiků je potřeba žádat jasné odpovědi na to, jakým způsobem chtějí řešit dopady spojené s klimatickou změnou a ptát se jich, kterými konkrétními kroky pomohou snižovat emise skleníkových plynů.

Pořádá | Greenpeace Česká republika, https://www.spoluproklima.cz Zuzana Arnadová
e-mail: zuzana.arnadova@greenpeace.org  tel: +420 776 803 001  
Související odkazy: https://www.greenpeace.org/czech/clanek/14108/hlas(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist