https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/lamolamy-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lamolamy

24. září 2022 (sobota) 08:00 Jihomoravský kraj (Brno)
Ostatní

Brněnská denní šifrovací hra s environmentálním nádechem. Vhodná pro začátečníky až středně pokročilé luštiče.

Druhý ročník lineární šifrovačky zaměřené na environmentální témata. Na trase hráči poznají nesčetná zajímavá místa v Brně – jak taková, která jsou z hlediska ochrany životního prostředí inspirující, tak i taková, která nejsou zrovna zářným příkladem. Dozvíte se řadu užitečných informací. Hlavní smysl akce ale zůstává jasný – zbytečně nemudrovat, spíše se bavit! Letos bude šifrovačka okořeněná řadou novinek. Třeba poutavým příběhem!

BUDE TO DOBRÁ HRA? JASNÁ ALPAKA!
Při přípravě šifer jsme mysleli zejména na méně zkušené hráče. Hra je vhodná i pro úplné začátečníky, jen si možná budou muset častěji brát nápovědy. I pokročilé týmy si ale přijdou na své.
K luštění nejsou potřeba speciální znalosti z oblasti ochrany přírody, šifry budou klasické jako na jiných hrách. Můžete se mrknout na šifry z premiérového ročníku: https://2021.lamolamy.cz/sifry/seznam

PROČ LAMOLAMY? PROČ NE
Chtěli jsme původně do názvu hry některé chráněné zvířátko, ale slepýš křehký nebo zrzohlávka rudozobá se nám do titulu hry moc nehodili. Usoudili jsme, že není špatné vybrat živočicha, který je všem důvěrně známý, sympatický a který má určitý vztah k šifrovačkám a logickým hrám obecně.
Nakonec jsme rozhodili sítě, a uchytila se lama.

ŠIFROVACÍ POMŮCKY MĚJTE DŮKLADNĚ ZA-LAMY-NOVANÉ
Není co řešit. Sestavte tým 2-5 hráčů. Vítány jsou i děti, v (terénních) kočárcích nebo po vlastních. Trasa je (s mírnými oklikami) průchozí i pro vozíčkáře. Můžete si vzít s sebou i zvířátko - například psa, i když taková vikuňa by byla mnohem lepší.
Zaregistrujte se, zaplaťte startovné 450 Kč a dostavte se na start. Místo setkání bude ještě upřesněno.
Sledujte průběžně posílané info na https://www.facebook.com/Lamolamy.hra
Pro nejúspěšnější hráče máme připravené krásné ceny.

Pořádá | https://lamolamy.cz e-mail: info@lamolamy.cz 
Související odkazy: https://www.facebook.com/Lamolamy.hra

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist