https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/praha-cist-mesto
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PRAHA – číst město

6. října 2019 (neděle) 17:00 Praha
Přednášky a diskuse
Palmovka a její okolí je jedním z míst, která mohou sloužit jako kronika města. Je zde možné zahlédnout známky historického vztahu lokality k řece a říční dopravě i stopy transformace celé oblasti v reakci na regulaci jejího toku. Dodnes znatelný a významný otisk zanechala i železnice a na ni navazující průmyslové areály, které svůj vliv na území ztratily se zrušením Těšnovského nádraží. V části Dolní Libně můžeme i dnes nalézt pozůstatky židovského města, které také z velké části zůstalo někdy až doslovně zasypáno pod vrstvami nového rozvoje. Zásadní šrámy na Palmovce zanechaly nedokončené celoměstské dopravní plány, které do jisté míry zablokovaly rozvoj lokality na dlouhé roky dopředu. A konečně je zde obrovský potenciál místa jako rozvojového území s raketovým růstem nové zástavby, který však probíhá bez chybějící celkové koncepce.

Všechny tyto „nánosy doby“ se propisují do současné podoby Palmovky na úrovni, kterou lidé vnímají nejvíce, tedy ve veřejném prostoru. Projděte si s architektkou Nikolou Karabcovou Palmovkou a její okolí a zjistěte, proč Palmovka a nejen ona vypadá, tak jak ji známe, kdo a co všechno vstupuje do jejího vývoje a jak se na její kultivaci můžete podílet i vy sami. Pojďte se naučit číst město!

Akci zajišťuje občanské sdružení 8jinak!

Sraz: ne 6.10., 17.00, prostranství před Komerční bankou (mezi ulicemi Novákových, Na Žertvách, Zenklova), P-8
Místo konání | před Komerční bankou Zenklova 12, Praha 8
Pořádá | Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami, https://www.denarchitektury.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist