https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/praha-kvete
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha kvete

24. března 2022 (čtvrtek) 17:00 - 19:00 Praha (Praha 19)
Přednášky, besedy a diskuse

Když se řekne rozkvetlá louka, jen málo lidí si představí město. Ve městech, ale i na soukromých zahradách jsou dnes velmi často travnaté plochy, krátce střižené a jednolitě zelené. Na pohled mohou na někoho působit příjemně, ovšem z biologického hlediska se jedná o zelenou poušť. To s sebou přináší další velmi důležitý problém, úbytek hmyzu a hlavně opylovačů. V reakci na tento fakt byl spuštěn projekt Praha kvete, který usiluje o pomoc opylovačům zakládáním květnatých luk na veřejných prostranstvích a nově též v soukromých zahradách. Chcete také vidět Prahu rozkvetlou?

Kapacita přednášky je omezená, zájemci se mohou hlásit na níže uvedených kontaktech. Cena 50 Kč za osobu (předškolní děti v doprovodu rodičů mají vstup zdarma).

Místo konání | Ekocentrum Prales - Budova Dřevák, Mladoboleslavská 953, Praha 19 - Kbely
Pořádá | Lesy hl. m. Prahy, https://lhmp.cz/ Kateřina Swólová
e-mail: swolova@lesy-praha.cz  tel: 778716582  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist