https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/prednaska-raj-a-zahrady-souvisejici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

přednáška Ráj a zahrady související

25. ledna 2022 (úterý) 17:00 Praha (Praha 7)
Přednášky, besedy a diskuse

Zveme vás na druhou přednášku z cyklu Nový pohled na dějiny zahradního umění, tentorkát na téma Ráj a zahrady související.

Tématem této přednášky jsou filosofické základy moderních evropských zahrad, které na konci 15. století vytvořily prostředí pro vznik specifického výtvarného oboru. Představa Biblického ráje, představy o zahradách antických, informace o zahradách maurských a literatura inspirovaly na počátku novověku tvorbu zahrad jako obrazu světa a jako nezbytné součásti obydlí králů, knížat světských i církevních a bohatých měšťanů. Cestování a odborná literatura šířily novou módu po Evropě.

Přednáší Ing. Zdeněk Novák.

Vstup zdarma.

Místo konání | Národní zemědělské muzeum, Kostelní 1300/44. Praha 7
Pořádá | Národní zemědělské muzeum, http://www.nzm.cz/
Související odkazy: https://www.nzm.cz/pribeh-zemedelstvi-praha/kalend(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist