https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/situjeme-kpzko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Síťujeme KPZko!

22. února 2019 (pátek) 13:00 - 17:00 Praha
Přednášky a diskuse
Síťujeme KPZko! Aneb přijeďte na velké setkání iniciativ komunitou podporovaného zemědělství v České republice. Chceme se s vámi potkat. Chceme se s vámi poznat. Chceme, abychom sdíleli vzájemně své zkušenosti. Chceme vytvořit fungující síť iniciativ. Za posledních 10 let vzniklo u nás několik desítek iniciativ komunitou podporovaného zemědělství, do kterých je zapojeno odhadem na dvě desítky ekologicky hospodařících zemědělců a 2000 odběratelů. Zatím KPZky vznikaly více méně živelně s podporou Asociace místních potravinových iniciativ. AMPI živila léta tahle klíčící „semínka“ vlastní energií, inspirací ze zahraničí, nabídkou seminářů i poradenstvím. Cítíme, že nyní je čas, aby se jednotlivé „rostlinky KPZ “ propojily a vytvořily pestrobarevnou louku. Aby vznikl různorodý porost, který odolá nejen suchu a dalším výkyvům počasí, ale vydrží třeba i nápor úřednického šimla. Ale na to už AMPI sama nestačí. Zemědělci, lidé z KPZek, vytvoříte společně s námi fungující siť, abychom mohli šířit myšlenku agroekologie dál?

Jak fungují sítě KPZ v zahraničí? Co přináší svým členům, ať už jsou to zemědělci nebo spotřebitelé? Jak by mohla fungovat síť u nás? Máme vizi, ale jaká je vaše představa a potřeby? O tom všem s vámi chceme diskutovat.

Seminář je součástí oslav dne komunitou podporovaného zemědělství „Slavíme KPZko!“ Na seminář i další akce se můžete přihlásit prostřednictvím registračního formuláře zde:
http://kpzinfo.cz/akce/22-2-2019-to-je-den-pro-kpzko/

Seminář pořádá: Asociace místních potravinových iniciativ, Rodinná farma Lukava a CooLAND

Akce je podpořena hlavním městem Praha v rámci projektu „Zapoj se do KPZ“.
Místo konání | Praha. Skautský institut, Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha
Pořádá | Asociace místních potravinových iniciativ, Rodinná farma Lukava, CooLAND, http://www.asociaceampi.cz Jana Kožnarová
e-mail: jana@asociaceampi.cz  tel.: 606 021 521  
Související odkazy: http://kpzinfo.cz/akce/situjeme-kpzko/ https://www.facebook.com/events/289250901764820/ http://kpzinfo.cz/akce/22-2-2019-to-je-den-pro-kpz(...)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist