https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/ucime-v-terenu-podle-motivacnich-principu-d.sobela
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Učíme v terénu podle motivačních principů D. Sobela

13. dubna 2023 (čtvrtek) 09:00 - 13:00 Praha (Praha 10)
Konference, workshopy a semináře

Akreditovaný seminář zaměřený na motivační principy D. Sobela pro plánování venkovní výuky. Seminář povede naše zkušená lektorka Vendula Stará.

Pro současné „interiérové“ děti je čím dál obtížnější udržovat pouto s přírodou. Jak toto pouto posilovat, aby to bylo nejen zábavné, ale také to naplňovalo vzdělávací cíle? Jednou z možných odpovědí jsou motivační principy D. Sobela pro plánování venkovní výuky. Principy vycházejí z dětské hravé přirozenosti a opírají se o místně zakotvené učení. V úvodní teoretické části semináře nás čeká teoretické seznámení s motivačními principy. Rozebereme také výhody a úskalí učení venku. Náplní praktické části semináře bude představení konkrétních aktivit inspirovaných Sobelovými principy včetně ukázky pomůcek. Seminář završíme sestavením vlastních aktivit zaměřených na rozvoj co nejrůznějších kompetencí.

Seminář je akreditovaný MŠMT pod Č.j.: MSMT-13807/2021-2-419. Na místě dostanou účastníci osvědčení s osobními údaji, které vyplní do přihlášky (viz registrační formulář níže). 

Na místě bude připraveno drobné občerstvení.

K prezenci se prosím dostavte v čase 8:30-8:50! 

Místo konání | Botič o.p.s, Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr, z.s., Kubatova 32/1 Praha 10 - Hostivař 102 00
Pořádá | Botič o.p.s, https://www.toulcuvdvur.cz/akce/ucime-v-terenu-podle-motivacnich-principu-d-sobela Lenka Hofierková
e-mail: hofierkova@toulcuvdvur.cz  tel: 722964109  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist