https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/vysadba-stromu-v-urbanizovanem-prostoru-novy-standard-vysadby-stromu-akreditovany-webinar
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výsadba stromů v urbanizovaném prostoru, nový standard výsadby stromů – akreditovaný webinář

17. února 2022 (čtvrtek) 08:30 - 12:30 Praha
Konference, workshopy a semináře, Online akce, webináře

Dvoudílný akreditovaný webinář – oba díly tvoří celek a navazují na sebe! První díl proběhne ve čtvrtek 17. 2. 2022. Druhý díl bude odvysílán ve čtvrtek 3. 3. 2022.

Webinář se bude zabývat výsadbou stromu na trvalé stanoviště v širších souvislostech. Cílem je seznámit posluchače s principy, které zvýší pravděpodobnost ujmutí vysazených stromů a povedou k zajištění perspektivního růstu a dlouhé životnosti. Velmi často dochází k neujmutí stromů, nebo k jejich úhynu několik let po výsadbě. Většina těchto problémů je způsobena nevhodným výběrem taxonů, nevhodnou volbou technologie, špatně provedenou výsadbou, nedostatečnou, nebo zcela chybějící povýsadbovou péčí. Výše uvedené problémy jsou jak na straně projekční, tak na straně realizátorů a údržby, ale i na straně investorů a zadavatelů – tedy mnohdy státní správy. Při převzetí často nejsou schopni kvalifikovaně posoudit kvalitu provedených prací. Primární cílovou skupinou jsou tedy úředníci útvarů ochrany životního prostředí a správy zeleně.

Pořádá | společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, https://szkt.cz/
Související odkazy: https://szkt.cz/workshop/akr-webinar-vysadba-strom(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist