https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/vystava-slavkovsky-les-v-obrazech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

výstava Slavkovský les v obrazech

25. června 2024 (úterý) 14:00 - 31. října 2024 (čtvrtek) Karlovarský kraj (Karlovy Vary)
Výstavy a veletrhy

Chráněná krajinná oblast Slavkovský les slaví v roce 2024 50 let od svého vyhlášení. K této příležitosti vznikla mimo jiné venkovní fotografická výstava ve spolupráci AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský a příspěvkové organizace Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary. V úterý 25. června od 14:00 se koná její vernisáž v areálu Sv. Linharta v Karlových Varech. Výstavu je zde možné shlédnout až do října.

“Na konci června nám vyvrcholí jarní běh oslav půlstoletí Slavkovského lesa slavnostní vernisáží výstavy “Slavkovský les v obrazech” v areálu Sv. Linharta,” říká ředitel Správy CHKO Slavkovský les Jindřich Horáček a doplňuje: “Chtěli bychom pozvat karlovarské i přespolní k návštěvě tohoto jedinečného přírodního areálu v Lázeňských lesích a parcích Karlovy Vary. Mají tady pro návštěvníky skvělé zázemí pro sportovní i zážitkové vyžití v přírodě. A od 25. června bude zdejší centrum lázeňských lesů obohaceno o venkovní výstavu, kde se lidé mohou dozvědět o Slavkovském lese, chráněném území, které je obklopuje.”
Na 23 velkoformátových panelech jsou představeny nejvýznamnější přírodní fenomény Slavkovského lesa. Trochu z jiného úhlu pohledu. Veřejnost nahlédne pod pokličku ochranářské práce, která zahrnuje ve velké míře rozsáhlou specializovanou odbornou péči o chráněné území a jeho předměty ochrany. Autory výstavy jsou pracovníci Správy CHKO Slavkovský les. Většinu podmanivých snímků přírody vyfotili neprofesionální fotografové, ať už samotní ochranáři nebo milovníci přírodních krás. Jeden z autorů výstavy Přemysl Tájek dodává: “Současná podoba naší přírody a krajiny byla do velké míry ovlivněna činností člověka. Pro zachování řady druhů rostlin a živočichů je potřeba o existující stanoviště aktivně pečovat a případně napravovat chyby vzniklé v minulosti.” A jaká témata výstava otevírá? Ukazuje péči o vzácné druhy rostlin a živočichů, revitalizaci rašelinišť, péči o krajinu či minerální prameny, představuje některé dlouhodobě prováděné výzkumy i možnosti ochrany významných druhů, ale hlavně odhaluje neskutečnou sílu přírody.

Místo konání | areál Sv. Linhart
Pořádá | AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les, http://slavkovskyles.ochranaprirody.cz/

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist