https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/dita-l-michalickova-krasna-nevinna-zvirata-konci-desivym-zpusobem-zastavme-to
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Judit Laura Krásná: Krásná nevinná zvířata končí děsivým způsobem. Zastavme to

13.9.2017
Jako živé maso jsou hospodářská zvířata ve velkém vyvážena z ČR do vzdálených zemí v rámci EU a, bohužel, jsou také ve velkém exportována do zemí mimo EU. Na snímku kráva při vývozu do Turecka.
Jako živé maso jsou hospodářská zvířata ve velkém vyvážena z ČR do vzdálených zemí v rámci EU a, bohužel, jsou také ve velkém exportována do zemí mimo EU. Na snímku kráva při vývozu do Turecka.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V EU mají zvířata statut „cítící bytosti“, v ČR už nejsou věcmi, přesto se s nimi zachází jako s neživými kusy materiálu.
 

Jako živé maso jsou hospodářská zvířata ve velkém vyvážena z ČR do vzdálených zemí v rámci EU a, bohužel, jsou také ve velkém exportována do zemí mimo EU. Po velmi strastiplné, vyčerpávající, stresující cestě a přepravě, na kterou nejsou zvířata uzpůsobena, jich mnoho při ní zemře nebo je ve velmi špatném stavu, v kómatu a zraněná, končí pod rukama nemilosrdných lidí v zemích mimo EU. Jsou to země převážně islámské. Konec zvířecích životů zde nelze nazývat porážkou, ani zabíjením, to je likvidace zvířat děsivým brutálním způsobem – bez omráčení za enormního týrání zvířat. Podívejte se sami:

Další drsná videa najdete zde.

„Odpovědní“ – vedení EU, ministerstvo zemědělství v čele s ministrem, chovatelské organizace a svazy, překupníci, většina chovatelů – toto nelidské zacházení se zvířaty svým přístupem podporují a iniciují, bez špetky svědomí a bez soucitu.

Většina exportovaných zvířat – skotu – míří z EU a z ČR do Turecka. Nevinní, nic netušící tvorové, pak po náročné dlouhotrvající přepravě, která již sama o sobě je nehumánní a systémově špatná, končí buď někde v obrovském Turecku, nebo jsou odtud již jako živoucí trosky dále přemisťovány do oblastí celého Blízkého východu. Sběr údajů o zvířatech z EU končí na hranicích s Tureckem, pak je již tma…

Lhostejnost, mamon, pokrytectví, agónie: Kromě veřejnosti, je toto ohromné násilí páchané na zvířatech všem zainteresovaným a odpovědným zcela lhostejné, navíc jej podporuje neetický a nemorální systém volného obchodu – kdy je na 1. místě zisk doslova „přes mrtvoly“. Přitom je možné přepravovat na dlouhé vzdálenosti maso, jatečné půlky, živočišné produkty a říci „dost“ - nebudeme podporovat týrání a brutality páchané na našich zvířatech z EU, protože jsme humánně, kulturně, společensky vyspělá západní společnost s touto dlouhou historií.

Smutná čísla

V roce 2016 bylo do Turecka vyvezeno „jen“ z ČR přes 76 000 hospodářských zvířat.

Od 1. 1. 2015 do 15. 5. 2017 to bylo celkem 134 865 zvířat (údaje zdroj: SVS ČR), nejčastěji skotu, exportovaných z ČR do Turecka. Naprostou většinu čeká co nejdříve brutální zabití, březí krávy – pro rození mláďat a na zabití, možná pár zvířat na dovýkrm a pak opět zabití.

Až 3 - 4 milióny zvířat – savců jsou ročně transportovány z EU do zemí mimo EU! Účelem jsou jatka a další brzké zabití po dojezdu. Přidáme-li drůbež, jedná se o desítky miliónů! Další desítky miliónů zvířat zažívají útrapy dálkové přepravy v rámci EU.

Mapy transportů: spolecnostprozvirata.cz/kampane/stop_preprave_hzv/

V roce 2016 bylo:

27 059 skotu z ČR exportováno do Belgie
18 397 skotu z ČR exportováno do Francie
8 367 skotu z ČR exportováno do Itálie
10 572 skotu z ČR exportováno do Nizozemí
34 776 prasat z ČR exportováno do Nizozemí
29 127 prasat z ČR exportováno do Rumunska
86 653 prasat z ČR exportováno do Dánska
(zdroj SVS ČR)

Pomozme zvířatům - zapojte se s námi za ukončení těchto brutalit. Může psát maily a dopisy nebo podepište petici.


reklama

 
foto - Krásná Judit Laura
Judit Laura Krásná
Autorka je zakladatelkou Společnosti pro zvířata, která je zapojená v kampaních za ukončení zneužívání zvířat použitých pro hospodářské účely, za zastavení dálkových transportů, za zákaz zábavní pyrotechniky a dalších aktivit pro zvířata a etické zacházení s nimi. Spolupracuje s Eurogroup for Animals, Animal Welfare Foundation, Animals Angels, ČSOP a dalšími organizacemi.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist