https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ekovyzva-spocitejte-si-ekostopu-mozna-vas-ceka-sok
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

EKOvýzva: Spočítejte si ekostopu. Možná vás čeká šok

24.2.2016
Dalším hříchem je stravování. Tomu je teď ale konec! Odteď už jen v brněnské BioBance
Dalším hříchem je stravování. Tomu je teď ale konec! Odteď už jen v brněnské BioBance
Ač je průměrná ekostopa v České Republice 4,8 globálních hektarů na osobu, ve světě je k dispozici pouze 1,8 globálních hektarů na osobu. Nejvyšší ekologickou stopu má USA a Spojené arabské emiráty. Výpočty se však v různých zdrojích liší.
 

Pro výpočet individuální ekostopy existují různé orientační kalkulačky, odkazy na ně najdete na webu EKOvýzvy.

Můj výsledek mě šokoval. Myslela jsem si, že bude mnohem nižší. Ekostopa mi vychází dle počítadel v rozmezí 3-3,7. Mým cílem je snížit ekostopu alespoň na 1,8. Je mi jasné, že se mi to nepodaří během měsíce, ale mohu si během EKOvýzvy nastavit cestu, která mne k tomu časem dovede.

Prvním krokem bude doprava, a to bude oříšek. Potřebuji odjet v pátek na Ukrajinu. To je 1200 km! Jak mám tuto cestu překonat, aby byl dopad co nejnižší?

Dalším hříchem je stravování. V jídelníčku mám spoustu potravin, které mi na talíř létají z dalekých končin a ve zbytečných obalech. Těch lokálních potravin je opravdu málo. Navíc ještě většinu z nich nakupuji v supermarketech. Tomu je teď ale konec! Odteď už jen v brněnské BioBance.

Sledujte Majdu a další vyzyvatele a účastníky ekologických výzev na webu www.ekovyzva.cz

EKOvýzva
Majda Slámová
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KP

Karel Padevet

24.2.2016 14:21
Doporučuji přestat jíst a všude chodit pěšky. A pokud by jste to chtěla důkladně, tak přestat produkovat škodlivý CO2.
Tím se Vaše ekologická stopa sníží pronikavě.
Odpovědět
reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist