https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/i.h.farm-jak-se-stavime-k-tezbe-dreva-v-evropsky-vyznamne-lokalite-vychodni-krusnohori
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

I.H.FARM: Jak se stavíme k těžbě dřeva v Evropsky významné lokalitě Východní Krušnohoří?

30.8.2021
Bučina u Jiřetína. Snímek z roku 2010. Ilustrační snímek.
Bučina u Jiřetína. Snímek z roku 2010. Ilustrační snímek.
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Veškerá těžba dřeva prováděná společností I.H.FARM s.r.o. v Evropsky významné lokalitě Východní Krušnohoří byla vždy v souladu se zákonem a s planým lesním hospodářským plánem schváleným Krajským úřadem Ústeckého kraje.
 
Společnost I.H.FARM s.r.o. nikdy neprováděla úmyslnou těžbu v bukových porostech holosečným způsobem; vždy ji provádí výběrovým způsobem podporující přirozené zmlazení bučin.

Společnost I.H.FARM s.r.o. od roku 2018 nad rámec svých povinností, ačkoliv ji k tomu nezavazuje žádný právní předpis ani lesní hospodářský plán, předem projednává s Krajským úřadem Ústeckého kraje, odborem životního prostředí a zemědělství každou úmyslnou těžbu.

Tento text je reakcí na článek Jak se na ochranu krušnohorských bučin dívá vědec a jak se k ní staví úřady?


reklama

 
I.H.FARM

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist