Marta Gellová: Uvolnění dalších 300 milionů z Národního plánu obnovy na energetické úspory veřejných budov
U vytápěných nebo chlazených budov ve vlastnictví veřejných subjektů platí závazek ČR každoročně renovovat alespoň 3 % celkové podlahové plochy s cílem transformovat je na budovy s téměř nulovou spotřebou energie nebo na budovy s nulovými emisemi. Tento závazek by bez veřejné podpory bylo velmi obtížné splnit.
Renovace veřejných budov však nejsou jen věcí energetických úspor. Stejně jako u rezidenčních nemovitostí, i v případě veřejných budov představují renovace i investici do zdravého vnitřního prostředí.
Více než 90 % svého času trávíme uvnitř budov a jejich vnitřní prostředí může mít zásadní dopad na náš fyzický i psychický stav. Pakliže hovoříme o veřejných budovách jako jsou například nemocnice, školy či sociální zařízení, tak by měl být akcent na zdravé vnitřní prostředí nedílnou součástí renovací.
reklama
Dále čtěte |
Jak se připravit na vlny veder?
Průzkum: Zhruba polovina Čechů při investicích zohledňuje udržitelnost firem
Šebestyán: V Česku by měly vzniknout další nádrže, nynější nebudou stačit
Další články autora |
Marta Gellová: Komentář k finální podobě programu Nová zelená úsporám
Marta Gellová: Komentář aliance Šance pro budovy k uvolnění dalších prostředků na podporu energetických úspor ve veřejných budovách
Marta Gellová: Komentář aliance Šance pro budovy k vyjádření ministra Macinky o plánovaných změnách programu Nová zelená úsporám



