https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/michael-rada-objem-prumysloveho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Michael Rada: Objem průmyslového odpadu

31.10.2016
V rámci mnoha článků a konferencí jsou pod pojmem průmyslový odpad zmiňovány jen kaly a emise a je uváděno, že tvoří největší množství odpadu generovaného výrobními podniky. Nepřesně o tom informuje i Ekolist.cz.
 

Tato skutečnost však není pravdivá, všechny podniky (až na výjimky) generují v mnohém větším objemu tzv. přebytky výroby, u nichž dochází chybným zprocesováním k automatické tvorbě odpadu. Jeho objem je mnohonásobně větší než výše zmíněné komodity.

Hovořím z profesní praxe, v níž jsem se rozhodl tomuto tématu věnovat a to ne na úrovni analytické, či studijní, ale reálně jsem aplikoval procesy související s prevencí vzniku odpadu v závodech mých klientů.

Více o a z mé práce se můžete dozvědět na blogu iDnes, Parlamentni listy, linkedin, v tisku, či jen po zadání mého jména do vyhledávače google.K tomuto jsem vybudoval a buduji nový průmysl s názvem INDUSTRIAL UPCYCLING, kteří již dnes mnozí klienti nazývají Průmysl 5.0.

Michael Rada
Zabývám se prevencí vzniku odpadu a jsem tvůrcem INDUSTRIAL UPCYCLING
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

J

Jarmila Šťastná

23.11.2016 15:22
Materiál odpadající z výroby se formálně stane odpadem tím, že jej jeho původce zařadí podle Katalogu odpadů. Pokud to neudělá, nejde o odpad, ale o produkt, který se dále zpracovává (tedy v podstatě druhotnou surovinu). V tom případě není zahrnut do statistik, které sledují výhradně produkci odpadů. Tento postup vychází z legislativy, zejména z definice odpadu (odpad je to, pro co už jeho původce nemá další využití). Odpadů v průmyslu vzniká relativně málo, protože odstranění odpadů je velmi nákladné a každý producent pro ně hledá další možnosti použití. Autor horního příspěvku by měl tyto skutečnosti znát, pokud se opravdu chce věnovat otázkám průmyslového odpadu. Takhle mi připadá, že není obeznámen se základními skutečnostmi.
Odpovědět
reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist