https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/nechme-se-strhnout-k-politicke-diskusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Daniel Vondrouš: Nechme se strhnout k politické diskusi

16.4.2002
Chtěl bych vyzvat čtenáře této rubriky k ještě hojnější a otevřenější diskusi o tom, PROČ někoho volit a jiného ne. Jejím základem by ovšem měly být věcné argumenty.
 
Svůj OSOBNÍ NÁZOR z 11. 4. jsem záměrně doprovodil údajem o tom, že se živím jako poradce poslance Ambrozka. Dosud jsem totiž - zřejmě kvůli osobnímu přátelství s Milošem Kužvartem a mnohaleté práci v ekologické komisi ČSSD - některými lidmi považován za jakéhosi "agenta" ČSSD. Nepovažuji se ovšem za závislého na žádné politické straně, ani jsem nikdy v žádné nebyl. Právě proto se snažím své veřejně uváděné názory dokládat obzvláště pečlivou konkrétní argumentací. Když hovořím o politicích, kteří se k životnímu prostředí a občanské společnosti stavějí prokazatelně nejpříznivěji, nemohu začít jinými jmény, než která jsem minule uvedl.

Vezmu-li to z opačného konce, narazím zase nejprve na politiky ODS. V obou případech bych se po čase dostal i k sociálním demokratům. K těm dobrým zákonodárcům - jako jsou Zaorálek, Buzková, Špidla, Hradil či Rychetský - nebo k těm špatným - například Grégr, Brožík, Schling nebo Laštůvka. Tak podrobný rozbor jednotlivých poslanců a senátorů ovšem nebyl mým cílem.

Názor na opoziční smlouvu je přitom vedlejší a v mém vyjádření nehrál podstatnou roli. Důležité je pro mě hlavně, CO daná strana nabízí a JAK plnila své předchozí sliby. Z toho vyplývá mé současné osobní volební pořadí: Koalice, těsně sledována Stranou Zelených, potom ČSSD, KSČM a ODS. Docela by se mi líbilo i takové výsledné pořadí, na ty poslední dvě by ani nemuselo zbýt mnoho mandátů.


reklama

 
Daniel Vondrouš
Autor je poradcem poslance KDU-ČSL Libora Ambrozka, spolupracovníkem ekologické komise ČSSD a aktivistou Hnutí DUHA. Názor nevyjadřuje stanovisko Hnutí DUHA.
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist