https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/obcanske-sdruzeni-sumava-21-otevreny-dopis-ministrovi-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Občanské sdružení Šumava 21: Otevřený dopis ministrovi životního prostředí

4.2.2015
Vážený pane ministře,
počínaje 1. květnem minulého roku jste pověřil dočasně ředitelem NP Šumava Pavla Hubeného do doby, než z výběrového řízení vzejde kandidát na řádného ředitele NP Šumava. V médiích jsme zaznamenali, že výběrové řízení na ředitele NP Šumava předpokládáte vypsat do konce r. 2014. Je leden r. 2015 a my jsme zatím z Vaší strany nezaznamenali jakýkoliv signál, že se chystáte takovéto výběrové řízení vyhlásit. Máme tomu rozumět tak, že Pavel Hubený bude bez řádného výběrového řízení „překvalifikován“ z dočasně pověřeného ředitele Správy NP Šumava na jmenovaného ředitele Správy NP Šumava? Proč Vám pokládáme tuto otázku? Problematikou NP Šumava se kvalifikovaně zabýváme dlouhá léta a mezi pracovníky Vašeho rezortu je naše sdružení dostatečně známo. Chápeme, že pro Vaše působení v rezortu životního prostředí a v oblasti ochrany přírody je zaměření Vaší odbornosti pro Vás jistým hendikepem, a to i v problematice NP Šumava. Vaše vystoupení ve veřejnoprávních médiích nás v tom utvrzují.
 


Proto na Vás apelujeme, abyste co nejdříve vypsal výběrové řízení na post ředitele Správy NP Šumava. Dále si Vám dovolujeme doporučit, aby byla výběrová komise složena z odborníků, jimž je problematika NP Šumava dostatečně známa, zejména odborníků na lesní ekosystémy, které zaujímají převážnou část území NP Šumava, a aby tato komise byla pokud možno oproštěna od vědců úzce specializovaných a angažovaných, dále politiků regionálních a krajských, jelikož problematika NP Šumava je problematikou komplexní ochrany ekosystémů, nikoliv problematikou ochrany jednotlivých živočišných druhů a problematikou politickou, kterou se v poledním desetiletí stala.

V druhé části našeho veřejného dopisu bychom Vás rádi požádali o vysvětlení, též veřejné, k osobě a funkci Vašeho náměstka Vladimíra Dolejského. Nebudeme zde uvádět výčet minulých zaměstnání a funkcí pana Dolejského počínaje vedoucím lesní správy Lesů ČR přes zastupujícího ředitele Lesů ČR. Jde o to, že pan Dolejský, kromě výkonu funkce Vašeho náměstka, je současně i ředitelem Školního lesního podniku ve Křtinách. Naše připomínka, resp. otázka tedy zní: je post Vašeho náměstka tak bagatelní, že pan Dolejský ještě stačí ředitelovat Školnímu lesnímu podniku ve Křtinách, nebo je bagatelní funkce ředitele Školního lesního podniku, či je pan Dolejský tak geniálním manažerem, lehce zvládajícím oba posty?


Za občanské sdružení Šumava 21
Jiří Štich - jednatel
Občanské sdružení Šumava 21

tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (2)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KP

Karel Padevet

4.2.2015 16:52
Hezké...
hlavně aby do toho neměli co mluvit zástupci tam žijících občanů...
Odpovědět
JH

Jiří Hušek

4.2.2015 18:20
To je docela síla - pan Štich asi býval kdysi kádrovákem?
Odpovědět
reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist