https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/opozicni-smlouva-je-stabilizacni-prvek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jiří Korbel: Opoziční smlouva je stabilizační prvek

15.4.2002
Nezlobte se na mne vážení, ale nemohu absolutně souhlasit s článkem pana Daniela Vondrouše ze dne 11. 4. Jako závislý (poradce poslance Ambrozka) zde chválí jeho kvality, které jsou nesporné, ale z jeho názoru je příliš cítit vliv Koalice (viz dále jmenovaný spolehlivý Vl. Mlynář).
 
Jiní poslanci se zde jmenovitě neobjevují a to je škoda. Rady typu koho volit nebo nevolit jsou opravdu "mimo mísu", protože význam opoziční smlouvy není p.Vondroušem pochopen jako stabilizační prvek na české politické scéně, ale jako návod pro příští povolební jednání politických stran (kdo s kým a proti komu). Bohužel, u nás se chápe politika stále jako něco čistého a nechceme se učit z historie, ať vlastní nebo zahraniční. Politika byla, je a vždy bude umění možného a to, co se "podařilo" Klausovi se Zemanem toho byla zářná ukázka.

Nebylo to podle mého tedy napálení voliče. Patřím také mezi lidi, kteří se zabývají ekologií, zároveň se své názory snažím již čtvrtým rokem prosazovat v městském zastupitelstvu. Proto mne opět mrzí, jako již nedávno, že se znovu další významný aktivista Hnutí DUHA nechal strhnout do politické diskuse. Své lidi by mělo Hnutí DUHA umět protěžovat jinak.


reklama

 
Jiří Korbel
Autor je členem ČSSD a zastupitelstva města Sokolov.
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist