https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/pavel-vlcek-lide-zlataky-mini-slunce-bezplatne-meni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pavel Vlček: Lidé zlaťáky míní, Slunce bezplatně mění

9.2.2015
Temelínsko a Dukovansko bije na poplach, že pro jejich regiony by bylo ukončení jaderných provozů téměř nepřekonatelným oříškem. V pozadí této divadelní hry cinkají zlaťáky, které by se již teď měly směřovat tam, kde najdou skutečného a trvalého celospolečenského užitku, na rozdíl od zabedněné zabetonované podpory jaderné technologie, pro kterou je fyzické zabednění a zabetonování přímo typickou charakteristickou potřebou.
 


Čeští uhlobaroni, i ti polostátní, nedokáží v honbě za penězi akceptovat omezování a limitování těžby našich uhelných zásob. Nezajímá je, že by je naše budoucí generace mohly potřebovat. Energetické zásoby dnes radši ve formě elektřiny sobecky vyvezou. Přejí si generovat vysoké zisky již teď a za každou cenu.

I já si něco přeji. A toto přání nesměřuje jen v můj prospěch. Přál bych si, abyste nikdy nezapomněli na Slunce, za které se však nemusím přimlouvat a lobbovat. Nekonečná studnice energie Slunce je denně k dispozici. Slunce nestávkuje za žádné limity, nepotřebuje zabednit a zabetonovat, nepotřebuje podporu, protože začíná být konkurenceschopné. Slunce je životem, který neustále mění, i když lidé - míní.

Slunce i v duši
Pavel Vlček
Autor pracuje pro Občanskou iniciativu pro ochranu životního prostředí
tisknout poslat
 twitter
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist