https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/portal-mise-klima-novy-digitalni-pruvodce-klimatickou-zmenou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Portál MiSe Klima - nový digitální průvodce klimatickou změnou

28.4.2024 05:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Nový digitální průvodce nabízí široké veřejnosti veškeré informace o klimatických opatřeních, která pomáhají zmírňovat dopady změny klimatu. Základ portálu tvoří jejich katalog, který byl sestaven pracovníky poradenských center financovaných v rámci projektu LIFE COALA. K dispozici jsou publikace, metodiky a knihy, kde lze získat bližší představu, jak opatření fungují.
 
Pro každé opatření nabízí Portál MiSe Klima přehled aktuálně otevřených či plánovaných výzev, ze kterých lze jejich realizaci finančně podpořit. Nabídka dotačních titulů je postupně rozšiřována.

Kromě toho jsou k dispozici příklady dobré praxe postavené zejména na projektech, které úspěšně prošly soutěží Adapterra Awards, což dokládá jejich výjimečnou kvalitu. V dalších záložkách se pak nový portál věnuje environmentálnímu vzdělávání či obecnému přehledu dotačních titulů.

Nový portál MiSe Klima je jedním z výstupů projektu LIFE IP COALA, jehož partnerem je i Ministerstvo životního prostředí. Webový portál spravuje Moravskoslezský kraj.

Objevujte, učte se a inspirujte se na MiSe Klima.


reklama

 
Další informace |
Článek vznikl v rámci projektu LIFE for Czechia s přispěním unijního programu LIFE.
LIFE IP COALA

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

FP

FRANTIŠEK PTÁČNÍK

29.4.2024 06:28
Nějak stále mi uniká zmínka otom jak ovlivňuje změnu klimatu letectví a vesmírný výzkum, tj. rakety aty nosné rakety. Myslim, že bez toho by se svět nezhroutil, ale vše by se i srovnalo. Další věc ovlivňování počasí, rakety co se střílý do mraků, přidávání chemie do benzínu a nebo do joných nádrží a vypuštění nad nějakou oblastí, kde pak může vzniknout sucho a jinde záplavy.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist